Бандикут

        28 Январь 2018

бандикут   Бандикут або сумчаста землерийка — це назва тварини розміром з великого щура або з маленького кролика, як вам буде зручніше.

бандикут

Бандикутів існує близько двадцяти видів. Одні з них риють глибокі нори до 1,5 метрів глибиною, інші обмежуються зовсім мілкими, а треті й зовсім віддають перевагу житлу з трави та стебел упереміш з землею. Але всіх бандикутів об’єднує одне — вдень ​​вони вважають за краще спати. Щоб ні шум, ні світло їм не заважали, вони свої досить великі вуха складають так, що не тільки вушні раковини закривають, але ще і очі. Мало того, свій довгий ніс бандикути ховають під лапки, а хвіст під черево. Такий собі клубочок схожий на їжачка, тільки м’якенький.

бандикут

Але тільки настає темрява, як бандикути починають бурхливу діяльність. Дивлячись на них вночі, можна подумати, що вони дуже кудись поспішають. Вони і мить не перебувають у спокої. Підстрибом бігають, свій довгий ніс сунуть в усі щілини, риють землю і все це для того, щоб знайти що-небудь їстівне. А в їжу у бандикутів йде все — і хробаки, і ящірки, і миші, і бульби, і соковиті коріння. Одним словом — бандикути тварини всеїдні.

Якщо ці тварини забралися в сад або город, то урожай картоплі доведеться з ними поділити. Але в той же час і мишам, і комахам-шкідникам також будуть непереливки. І, мабуть, користі від бандикутів завжди більше, ніж шкоди.

бандикут

Є одна цікава особливість у цих довговухих тварин — кіготь на кінці хвоста (у лева такий же є). Його призначення до кінця не зрозуміле. Можливо, кіготь допомагає бандикуту нори копати, а можливо і просто листя згрібати.

У замкнутому просторі між собою бандикути дуже забіякуваті. Б’ються своїми міцними та дуже гострими кігтями, кусаються ж набагато рідше.

Розмножуються бандикути зазвичай в травні-червні, хоча деякі види можуть і круглий рік. Призводять, як правило, 1, 2 або 4 малюка. Сумка матусі відкривається як у сумчастих хижаків та у коали — назад.

В Австралії аборигени, та і фермери теж, часто полюють на цих цікавих сумчастих, м’ясо яких дуже смачне. Таке полювання, на жаль, призводить до все більшого скорочення чисельності бандикутів.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin