Бабка дозорець

        9 Июнь 2018

бабка дозорець   Бабка дозорець. Друзі, як ви вважаєте, який хижак самий ненажерливий? Якщо ви скажете лев або тигр, шакал або гієна, беркут або гриф, то в будь-якому випадку дуже помилитеся. Самий ненажерливий хижак — це … бабка дозорець. Сумніваєтеся? Зараз доведу.

бабка дозорець

Звичайно, підрахувати, скільки точно може з’їсти бабка на волі дуже важко і тому вчені натуралісти провели експеримент. У приміщення з бабкою дозорцем пустили 40 мух. Вона їх з’їла всього за годину. Як вам? За день бабка з’їдає комах стільки, що їх вага перевищує вагу самого дозорця  в кілька разів. Навіть комахоїдні птахи на таке не здатні.

Бабку дозорця влітку побачити можна практично скрізь, де є комахи, якими вона може поласувати. Немов сторожовий курсує хижачка по своїй ділянці (у кожної з них є свій). Можливо, через це бабка  і отримала своє ім’я.

бабка дозорець

Ось вона помітила муху або одноденку і завмерла. Але завмерла тільки на мить, напевно, щоб оцінити обстановку. У наступну секунду вона кинулася за комахою і ту вже не врятує ніщо, хіба що тільки випадковість. Погоня триває недовго. Бабка так віртуозно маневрує, немов закони фізики на неї не діють. Закінчується все тим, що жертва виявляється в складених пасткою та покритих чутливими волосками лапках.

бабка дозорець

У цьому полюванні допомагають дозорцю і очі, а вірніше по 30 тис. очей з обох сторін. Не дарма ж вона така «лупата». Світ навколо себе бабка бачить одночасно з усіх боків, але бачить по-різному. Наприклад, верхні очі бачать все в чорно-білому форматі. Це для того, щоб краще розрізняти свою жертву на тлі блакитного неба. А ось нижні очі чітко бачать всі кольори, так як на тлі землі комаху по-іншому не побачиш. Такий зір взагалі властивий не тільки дозорцю, а й іншим бабками теж.

Крім бабок дозорців  ще багато бабок хижаків — коромисла, бабусі, дідусі, плоскі, красуні, стрілки, панянки, та всіх і не перелічити. І всі вони може і не в такій мірі як бабка дозорець, але все одно відмінні мисливці. Личинки бабки також досить цікаві творіння. Причому настільки цікаві, що я їм присвятив окрему статтю.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin