Бабак

        13 Октябрь 2013

бабак   Бабак або інша назва байбак. В степах живе багато кочових тварин — сайгаки, кулани та багато інших, які подорожують у пошуках пасовищ і водопоїв. Але в тих же степах живуть і осілі гризуни. Типовим представником є ​​байбак або звичайний (степовий) бабак. Вага цих тварин близько 5-6 кг і живуть вони родинами. Кожна родина бабаків має основну нору, де вони впадають в зимову сплячку та де народжують малят навесні, а також кілька допоміжних нор — кормових і захисних. Всі вони з’єднані протоптаними бабаками стежками. Від самих віддалених кормових нір однієї родини стежки ведуть до кормових нір сусідів. Таким чином весь степ укритий складною системою нір та стежок.

бабак

   Помітивши небезпеку, бабак хутко кидається до найближчої нори, разом з тим подаючи сигнали небезпеки. В одну мить всі бабаки завмирають, як стовпчики, біля своїх нірок, уважно озираючись навколо. За такої системи колективного сповіщення лисиці, вовку або орлу не часто щастить поласувати ніжним м’ясом бабака.

бабак

   На початку XIX століття бабаки заселяли практично всю Євразію, а їх близькі родичі заселяли всю Північну Америку. У наш час збереглися лише окремі колонії і то в основному в заповідниках. Одне з таких місць, дорогі друзі, є зовсім поруч від Донецька, неподалік станції Мерцалове, саме там  оголошено національний заказник. Спостерігати за бабаками, особливо навесні, це велика насолода.

bajbak_3

   Харчується бабак дуже своєрідно. Він ніколи не зриває рослини повністю — в одному місці відкусить листочок, в іншому стебельце, в третьому паросточок, і в результаті трав’яний покрив залишається не порушений. Цим і своєї практично постійною чисельністю байбаки докорінно відрізняються від полівок, ховрахів та інших степових гризунів.

   Десь до середини літа у бабаки закінчують линяти, а також до цього часу вони встигають набрати достатньо жиру. В кінці літа рослинність поступово вигоряє, тому бабаки все рідше виходять на поверхню. З наближенням зими входи в нори щільно замуровують сумішшю глини й посліду. Сплять бабаки всю зиму, прокидаючись тільки навесні.

   І невеликий сюжет на закінчення — вже традиція сайту, на цей раз, звісно, про бабаків

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin