Архар

        27 Май 2014

архар   Архар або гірський баран — красива, струнка і досить велика тварина. Дорослий самець архара має зріст до125 см і важить іноді більше 200 кг. Роги у самців потужні, міцні та вигнуті у вигляді спіралі. У самок вони набагато тонші, коротші та менш вигнуті.

архар

  Ще не так давно архари водилися у великій кількості в Західному та Центральному районі Тянь-Шаню, Джугарскому Алатау, Південному Алтаї. За останні 40 років чисельність архарів значно зменшилася. Головним винуватцем такої ситуації, як завжди стала людина. Внаслідок освоєння гірських і пустельних районів, а також варварського полювання, архари зовсім зникли в багатьох районах, а в інших дуже скоротилася їх чисельність.

архар

  Архари воліють жити на великій висоті, але іноді зустрічаються і в передгір’ях. Ці тварини зазвичай ведуть осілий спосіб життя і, зазвичай, тримаються одного місця, де можна знайти їжу протягом усього року та де їх не потривожить людина. Навіть ірбіс, їх природний ворог, так їх не турбує.

   Харчуються архари виключно рослинною їжею. Улітку тварини пасуться вранці і ввечері, іноді вночі. Вдень, коли спекотно, відпочивають. Взимку ж вони можуть пастися з ранку до ночі.

архар

   Шлюбні бої архарів припадають на жовтень-листопад. Самки носять приплід близько півроку. Ягнята з’являються на світ у квітні-травні. Зазвичай народжується один, рідше двоє ягнят. Живуть архари 10-12 років.

   Часто архари гинуть під сніговими лавинами і під час довгих суворих зим. Особливо багато архарів загинуло на Казахському нагір’ї в 1968-1969 рр.

   Нині архарів взято під охорону, вони занесені до Червоної книги. Вчені стверджують, що за останні кілька років спостерігається незначне збільшення поголів’я архарів.

   А ось такого циркового номеру з нащадком архара ви напевно не бачили

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin