Амфісбени

        5 Июнь 2016

амфісбени Амфісбени. Клас плазунів або рептилій дуже багатоликий та різноманітний. Один з його підрядів вміє те, що більше жодна тварина на світі не вміє, а саме рухатися як вперед, так і назад однаково вільно, без будь-яких незручностей. Як ви здогадалися, друзі, — це двуходки або амфісбени. Навіть зрозуміти з якого боку у них голова іноді важко. Деякі вчені до цих пір навіть трохи сумніваються, чи це плазуни. Нараховують амфісбени в своїх рядах близько 140 видів і розміри їх коливаються від 8 до 80 см.

амфісбени

   Переважна більшість амфісбен ніг не мають, але 3 мексиканських види все ж з ногами, правда, тільки з передніми. Тіло цих тварин вкрите суцільним роговим чохлом, розчленованим на кільця, який до того ж до мускулатури приростає неміцно, що в свою чергу при русі дозволяє йому збиратися в гармошку. Рух амфісбен схоже на рух дощового черв’яка (вони і зовні схожі).

амфісбени

   Амфісбени  живуть переважно в землі і дуже рідко з’являються на поверхні. Цікавим є той факт, що багато хто з цих плазунів селяться в термітниках та харчуються личинками термітів. Там також вони  роблять кладку своїх яєць. За зовсім незрозумілими та досі не вивченими причинами «господарі» терплять таке становище і не захищають свій будинок та потомство. Амфісбен не чіпає навіть всім відома «чорна смерть» — мурахи ецитони.

амфісбени

   Увагу викликає і те, що амфісбени не п’ють воду звичайним для інших тварин способом, а вбирають вологу з ґрунту порожниною рота, яка у них гігроскопічна (щось подібне робить шкірою молох).

   У амфісбен вуха і очі заросли шкірою. Але незважаючи на це слух у них хороший, вони на доволі великій відстані чують будь-які рухи комах та черв’яків, і повзуть в потрібному напрямку, перевіряючи язиком запахи в повітрі.

   Забарвлення амфісбен дуже різноманітне — від рожевого однотонного до фіолетового з плямами. Живуть ці цікаві тварини в субтропіках і тропіках Азії та Африки, а також в Америці.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin