Актинії

        4 Ноябрь 2014

актинія   Актинія — істота, яка водиться у всіх морях та океанах нашої планети, родичка коралів. Зовні тварина схожа на невелику квітку. Але мирний вид актинії оманливий — ці «квіти» хижаки і до того ж отруйні. Схожі на пелюстки щупальця покриті отруйними клітинами, а з ротового отвору та незліченних пір свого тіла актинії викидають довгі нитки з отруєними «стрілами». Отрута актинії нагадує своїми властивостями кураре, яким індіанці змащували свої стріли. Ця отрута валить з ніг ягуара, немов кошеня.

актинія

    Всі тварини океану побоюються актиній, тільки рак-самітник використовує хижу «квітку» як надійний спосіб захисту. Раки спеціально відшукують актиній і пересаджують на свою мушлю, при цьому войовнича актинія не робить ані найменшого опору. Ясна річ, що така дружба виникла не одразу, а зароджувалася з покоління в покоління, протягом мільйонів років.

актинія

    Деякі види актиній і раків взагалі не можуть жити один без одного і через декілька місяців гинуть. Існують і актинії, які не чекають, поки їх перенесуть на мушлю, а самі перебираються на нове місце проживання. Харчуються вони разом — рак-самітник чесно ділиться здобиччю зі своїм охоронцем.

актинія

    Деякі актинії спеціальним слизом, який з часом твердне, добудовують мушлю, щоб рак по мірі свого росту не шукав собі нову оселю. Актинія завжди подбає щоб йому було просторо. Така дружба і є справжній симбіоз.

    Ще один симбіоз актинії і риби-клоуна дивіться на відео

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Найпр. безхребетні, молюски       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin