Золотисті лемури

        30 Июль 2012

золотистий лемур   Золотистий лемур відноситься до одного з видів бамбукових лемурів. Між собою вони відрізняються тільки вагою (різниця складає близько 300 грамів) та відтінком хутра (від золотистого до коричневого) — різниця втім, не так і помітна.

   Золотистим лемуром цю тварину прозвали через забарвлення хутра — він має золотистий відтінок. А дивлячись на його брови і щоки здається, що вони дійсно золоті. Середньої довжини хутро, коротка мордочка та короткі волохаті вушка, ось перші риси по яких можна впізнати золотистого лемура. Такий золотистий звір має довжину тіла близько 40см і приблизно такий же хвіст, маса тіла від 1 до 2кг.

золотистий лемур

   Живуть золотисті лемури тільки на південному сході острова Мадагаскар переважно на «верхніх поверхах» джунглів. Мадагаскар, до речі сказати, батьківщина всіх лемурів — крім золотистих ще й звичайних, мишачих, котячих і лемурів вари. Живуть золотисті лемури сім’ями до 6 особин. Спілкуються між собою звуками, які дуже нагадують рохкання свині. Золотисті лемури — це травоїдні тварини і харчуються виключно бамбуком та рослинами родини злакових.

золотистий лемур

   Шлюбний період золотистих лемурів проходить з травня по вересень. 1-2 малюка з’являються на світ через 5 місяців і важать близько 40 грам. Наступні півроку мати буде оберігати своїх дітей, і вчити їх виживати в цьому жорстокому світі. По закінченню цього терміну самка відмовляється від них, і вони починають самі про себе піклуватися. Золотисті лемури ведуть активний спосіб життя в темний час доби, вдень майже завжди сплять і відпочивають.

   За даними МСОП (Міжнародний Союз Охорони Природи) золотисті лемури знаходяться на межі зникнення, оскільки їх чисельність коливається від 300 до 500 особин. Найголовнішою причиною зникнення їх популяції є вирубка бамбукових плантацій та випалювання лісів з метою посадки культурних рослин. Але будемо сподіватися, що все це не загрожує заповідникам, які хоч в маленьких кількостях, але підтримують популяцію золотавих лемурів.

   І невеликий ролик про золотистого лемура на закінчення

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x