Змієголов

        2 Июль 2016

змієголов    Змієголов — велика і сильна риба, яка живе на Далекому Сході. У змієголова голова схожа на зміїну, за що він власне і отримав свою назву. Крім того у нього є також багато інших своєрідних особливостей. Перш за все він, подібно до вугра, може вилазити на сушу та пересуватися по ній, причому швидко і впевнено. В цей час він дихає повітрям. Для дихання атмосферним повітрям у цієї риби є спеціальний надзябровий орган.

змієголов

   Цікаві також особливості поведінки змієголова. Наприклад, він влаштовує для нересту гніздо в підводних заростях, для чого з силою б’ється на цьому місці. Після відкладання ікри батьки змієголови дуже сумлінно охороняють її і поїдають всіх (з ким тільки можуть впоратися), хто наблизиться до цього місця.

змієголов

   Цікаві також способи полювання, які застосовує змієголов. Частіше за все він ховається серед заростей і, дочекавшись здобичі, кидається на неї. Робить він це блискавично, його можна порівняти з торпедою. Але найцікавіше — це, так би мовити, колективне полювання змієголовів. Вони шикуються «в ланцюг» і спокійно чекають здобич. З’явившись, вона негайно попадає в зуби у одного з хижаків, після чого серед змієголовів відразу ж знову встановлюється дивовижний порядок і тиша.

змієголов

   Змієголов — хижак. Зазвичай він харчується жабами та дрібною рибою. Досліджено, що він дуже успішно конкурує з іншими великими хижаками, наприклад, щукою і таким велетнем, як сом. Їх змієлов поступово витісняє і стає єдиним хижим мешканцем  уподобаних ним озер. Він може жити в настільки зарослих водоймах, що інша риба там просто не виживе.

   Статева зрілість настає на третьому році життя. Нерестяться вони в перші літні місяці, відкладаючи в середньому по 7 тис. ікринок. Останнім часом помічено поширення змієголова в європейській частині Росії та на Україні.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin