Яванський носоріг

        17 Июль 2012

яванський носоріг   Яванський носоріг. Цією статтею я завершую серію публікацій про носорогів (всього 5 видів). Ви знаєте, дорогі друзі, я не даремно відклав статтю про яванського носорога на останок. Адже дуже боляче про нього розповідати. Уявляєте, в світі ця дика тварина нараховує на сьогоднішній день менше 100 особин і то, це при дуже оптимістичних припущеннях. Яванський носоріг самий малочисельний носоріг на землі і, мабуть, самий малочисельний серед ссавців. Переважна більшість зараз живе на острові Ява в національному парку Уджонг-Кулон. Вчені висловили надію на відродження виду, коли в 2009 році виявили чотирьох дитинчат в цьому парку.

яванський носоріг

   Причина такого становища все та ж злощасна віра людей в чудодійну силу рога. І судячи з усього, навіть не дивлячись на самий маленький ріг серед своїх родичів (усього близько 20 см), яванський носоріг постраждав найбільше. До речі сказати, у самки яванського носорога ріг найчастіше або має вид бугра або його немає взагалі.

яванський носоріг

   За розмірами яванський носоріг більший за суматранського і трохи менший від індійського та важить близько 2 тонн. (Найбільший носоріг — білий.) Так як яванський носоріг травоїдна тварина і харчується в основному пагонами і молодими гілками чагарників та дерев, то й верхня губа, як і у чорного носорога, має форму маленького хобота.

яванський носоріг

   Спосіб життя яванського носорога через малочисельність погано вивчений. Вчені змушені дуже обережно поводитися в місцях передбачуваного перебування яванських носорогів, щоб навіть випадково їх не потурбувати і дати можливість паруватися та давати потомство. Навіть пряме зважування не проводиться, а тільки обчисленнями після цифрової зйомки.

   Люди! Тільки від нас залежить, чи буде яванський носоріг жителем планети Земля, чи ми його зарахуємо до вимерлих тварин, як це вже сталося з шерстистим носорогом.

   На закінчення пропоную вам, дорогі друзі, подивитися невелике, але дуже рідкісне відео, на якому знято яванских носорогів.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin