Ябіру

        11 Май 2017

африканський ябіру   Ябіру. Всі напевно бачили білого лелеку, а також точно чули про чорного лелеку. А ось про ябіру, ​​який живе в Америці і навіть має кличку Великий Джон, я впевнений, чули далеко не всі. Та й про африканських або азіатських ябіру мабуть, друзі, у вас відомостей не більше. Але ж це теж лелеки, точніше родина лелекоподібних.

азіатський ябіру

Отже, ябіру відомий як мисливець на крокодилів. Так-так не дивуйтеся, саме на крокодилів. У ябіру є смертельна зброя — дуже потужний та довгий дзьоб. Вибере він собі місце зручніше біля річки і стоїть на своїх довгих ногах, чекає дитинчат кайманів та алігаторів. Тільки з’явиться  в зоні досяжності необережний плазун, удар дзьобом по голові і здобич цілком відправляється в зоб ябіру. Якщо ж крокодильчик попадеться більший, ніж можна проковтнути, то доводиться розкльовувати та ковтати  шматками.

бразільський ябіру

Як ви думаєте — що робить ябіру при появі матусі крокодилихи? Ви думаєте, відлітає? Ще чого.  Ябіру спритно відскакує вбік та потужним дзьобом б’є в око або, як варіант, між очей. Удар настільки сильний, що на деякий час приголомшує крокодила, а іноді навіть буває смертельним.

сідодзьобі ябіру

Дуже гарне видовище і політ, а особливо зліт ябіру. Віражі і «фігури вищого пілотажу» під час току просто захоплюють. Як і у всіх лелек, гнізда у ябіру великі і будують їх птахи не менше ніж за півкілометра один від одноого. Але ось, що цікаво, після народження пташенят, ябіру ходять в гості один до одного майже кожен день, причому відбуваються ці відвідування мирно і гідно. І навіть пташенятам приносять гостинці — жабу або гадюку. Навчання пташенят життєвим хитрощам  у ябіру відбувається швидко та ефективно.

   На австралійського ябіру можете подивитися в кадрах відеоролика

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x