Вугор. Частина 1

        18 Июнь 2016

вугор  Немає риби більш особливої, яка б дужче відрізнялася від всіх інших риб, ніж вугор. А  також можна додати: немає риби, доля якої була б настільки цікавою, як у вугра.

вугор

   Перш за все, абсолютно незвичайний сам вигляд вугра: він набагато більше схожий на змію, ніж на рибу. Тому в багатьох місцях його не вживають в їжу, відчуваючи до нього огиду. А ще більше людей, які знають про нього лише з чуток.

   Але не тільки виглядом вугор відрізняється від інших риб: він може довго — півдоби, а то і більше — жити без води. Коли настають сутінки і прибережна трава покривається росою, вугор іноді перекочовує з однієї водойми в інший, проповзаючи значні відстані.

вугор

   На відміну від інших прохідних риб, які, як відомо, живуть в морі, а в річки піднімаються лише для нересту, вугор, навпаки, все життя проводить в прісній воді, а в океан спускається тільки для відкладання ікри. При цьому він здійснює подорож на нечувані відстані.

   Незвична у вугра і його живучість. Наприклад, він може перенести самі, здавалося б, сильні поранення, аби тільки його хребет залишався цілим. Навіть якщо розрізати вугра на шматки, вони ще можуть деякий час здійснювати рухи. Доводилося спостерігати, як відрізана голова вугра протягом більше ніж чверть години відкривала та закривала рот.

вугор

   І, нарешті, найбільш вражаюче в «біографії» вугра — це її фінал. Відклавши ікру, давши потомство, вугор тут же гине.

      Спробуємо тепер ближче ознайомитися із зовнішністю вугра та особливостями його будови.

   Крім форми його тіла, звертає на себе увагу відсутність, на перший погляд, у нього луски. Вугра вважають абсолютно голою рибою. Але це не так: під шаром слизу, яким він покритий, знаходяться дрібні, м’які лусочки, правда, розташовані нібито безладно.

   Тіло вугра здебільшого має більш-менш однакову товщину та циліндричну форму. Тільки хвіст у нього трішки сплюснутий. Голова невелика, з довгим рилом. Розрізняють широколобих та вузьколобих вугрів.

   Спинний, черевний та хвостовий плавники зливаються у вугра в один. Зяброві отвори надзвичайно вузькі. Колір вугра варіює від темно-зеленого до синювато-чорного. Черевце жовтувато-біле або блакитно-сіре.

   Вугор досягає 1,5 метрів і більше, а вага до 5-6 кілограмів. Вугри поширені в річках узбережжя Європи від Чорного моря до Білого. У 1938 році до Києва, в інститут рибного господарства, рибалки доставили з Десни вугра вагою 50 кілограмів. Вугор зазвичай стає товарною рибою при досягненні ваги 500 грамів. Такої ваги він досягає за 8 років.

   (читайте продовження та закінчення)

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin