Вомбат

        7 Ноябрь 2014

вомбат   Вомбат належить до великої  родини сумчастих, як і кенгуру або опосум. Існує три основних види цих тварин. Один вид водиться в Тасманії, тому його так і називають — тасманський вомбат. Другий — мітчеловий вомбат живе в Новому Південному Уельсі (східній Австралії), а третій, якого називають широколобим вомбатом, на півдні Австралії.

вомбат

    Усі три види дуже схожі між собою. У таманського і мітчелового однаковий сіро-бурий колір шкіри. Вони відрізняються тільки ростом:  мітчеловий вище від таманського. Найбільший з них — широколобий вомбат довжиною близько 1 м. У нього світло-сіра шкіра і гострі вуха. У інших вомбатів вуха круглі.

    Тварини полюбляють густі ліси, де риють широкі просторі нори, в яких проводять цілий день, а вночі виходять на пошуки їжі — соковиті пагони, корінці, гриби та ягоди. Потрібно відзначити, що по економному витрачанню води, вомбати другі після верблюда.

вомбат

    Ці тварини досить незграбні. У них важке тіло, велика голова, куций хвіст і криві п’ятипалі лапи з міцними серпоподібними кігтями. Пересуваються вони вкрай повільно (звичайно швидше лінивця), але впевнено. Їх вважають тупими та байдужими. Аборигени кажуть, що вомбат завжди йде напролом, не розбираючи дороги. Звалившись в канаву, він буде уперто слідувати її дном в тому ж напрямку.

    Цю спокійну тварину важко вивести з рівноваги. Але якщо вомбата розлютити, то він буде самовіддано битися, кусаючи і наносячи рани дуже гострими і потужними кігтями.

вомбат

    Самка вомбата народжує 3-4 малюка і піклується про них, поки ті не виростутьта не почнуть самостійне життя.

   В неволі вомбат всією своєю поведінкою показує повну байдужість до навколишнього світу. Австралійці високо цінують смачне м’ясо вомбата. Шкура також цінується, але європейці від неї не в захваті, та може це й на краще.

    Ви також, друзі, можете подивитися на вомбата в фільмі нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin