Тинаму

        21 Февраль 2017

тинаму   Тинаму — корінний мешканець Американського континенту, віддає перевагу тропічним лісам, рідше лісостепу, але і в Андах на висоті до 4 000 метрів він не виняток. Тинаму налічує кілька видів, іноді вони відрізняються один від одного досить помітно і не тільки зовні, але і за способом життя.

тинаму

   Довгий час тинаму вважали родичами курей. Але ось докопалися вчені до суті — виявляється ближче вони до страусів, а нанду так і взагалі близький родич, незважаючи на зріст тинаму  всього 20 см. На відміну від своїх родичів тинаму вміють літати, але роблять це з такою неохотою і на такі короткі відстані, що й польотом  назвати важко. І немає тут нічого дивного. Адже вага серця тинаму становить всього 0,002 від ваги тіла.

тинаму

   Для такого маленького серця як у тинаму і крові потрібно мало. Завдяки цьому м’ясо у них світле та дуже смачне, про що, на жаль, знають всі мисливці. Навіть були спроби переселити тинаму в Європу, де вони непогано приживалися. Але через безсистемність переселення та безпорадністю птахів перед місцевими хижаками, всі ці спроби провалилися.

тинаму

   У тинаму яйця висиджує самець, причому від декількох самок (моногамними є тільки високогірні та червоногруді тинаму). Яйця у них дуже гарні, просто витвори мистецтва. Їм притаманні майже всі кольори веселки — блакитні, пурпурні, зелені, червоні, жовті іта навіть майже чорні. На жаль яйця тинаму є об’єктом підвищеної уваги і для колекціонерів. Людина, яка перший раз побачила яйця тинаму, може їх навіть прийняти за порцелянові.

   Як тільки у тинаму вилуплюються пташенята, самець відразу ж їх веде від гнізда. Він дбайливо  навчає шукати їжу, розгрібаючи листя, під якими ховаються черви та комахи. Дорослі крім того можуть в своє меню включати також ягоди, і навіть листя. Пташенята крихітні і тому їм легко сховатися навіть у невисокій траві. А вже в тритижневому віці вони виглядають практично як дорослі та готові до самостійного життя.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x