Стерлядь

        16 Октябрь 2016

стерлядь    Стерлядь або як її ще називають чечуга, піковка, кориш  — типовий представник осетрових. І вигляд у неї типовий — вузький ніс, тулуб довгий та вузький, біля рота вусики, кістяні щитки замість луски. Правда крім гостроносої існує ще й тупоноса стерлядь, до того ж такий вигляд мають і риби заселені в ставки, де вони не розмножуються, а тільки ростуть та жиріють.

стерлядь

   Стерлядь значно менша за своїх осетрових побратимів — севрюги, осетра, білуги. Вона лише зрідка досягає одного метру в довжину. Залежно від місцевості її забарвлення може варіювати. Але в основному спина бура, плавники світлі, черевце жовтувато біле.

   Стерлядь — один з найбільш поширених видів осетрових риб. Її знають на Волзі і в притоках, вона водиться в великих сибірських річках Єнісеї та Обі, а також в Доні, Дніпрі, Дунаї, Дністрі й т.д. Дуже рідко, але все ж трапляється вона і на Закавказзі. Зустрічається стерлядь в Волхові, Неві, Північній Двіні, Ладозькому і Онезькім озерах. Близько 5 тис. років тому вона жила в басейні Онега, але згодом зникла.

стерлядь

   Стерлядь мешкає на дні річки. І тільки вночі вона піднімається до поверхні половити комах, що вона, до речі, робить, плаваючи вгору черевцем. Стерлядь віддає перевагу піщаному дну, чисту, прохолодну та швидку воду.

   Тримається стерлядь зграями, іноді дуже великими — до 10 тис. штук і більше. Навесні, влітку і восени вона активна, а взимку залягає в великих глибоких ямах, причому рядами, часто навіть в кілька шарів.

   Харчується стерлядь личинками комах, причому найчастіше тими, яких вона знаходить на занурених у воду корчах, колодах та затонули деревах. У шлунках стерляді, наприклад, знаходили до 35 тис. личинок комарів.

стерлядь

   Статевозрілими самці стерляді стають в 4-5 річному віці, самки на рік-два пізніше. Для нересту риби піднімаються вгору за течією, нерестяться на кам’янистих або галькових ґрунтах, там, де ікринки міцно приклеюються до каменів. Відбувається це навесні в період цвітіння фруктових дерев.

   Цікава особливість нересту стерляді полягає в тому, що кожен самець запліднює ікру декількох самок, тому на нерестовищі затримується довше, ніж самки. Стерлядь, як і багато інших риб, ікру випускає в кілька прийомів загальною кількістю до 70 тис.

   Стерлядь — гарна, смачна і цінна риба. Але безладний, а іноді і браконьєрський вилов, призводить до постійного скорочення чисельності виду. Якщо людина не змінить свого ставлення до стерляді, то її може спіткати доля деяких вимерлих тварин.

   На закінчення пропоную подивитися фільм про стерлядь та одночасно послухати приємну музику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin