Снігурі

        10 Ноябрь 2014

снігурі   Снігурі. Коли на вкритих снігом деревах та кущах з’являються красені снігурі, ще наряднішою стає зимова природа. Самець снігура — невелика, трохи більше синиці, червоногруда пташка з блакитно-сірою спиною та червоною головою, у самочок окрас пір’я набагато скромніший.

снігурі

   Зазвичай снігурі тримаються невеликими зграйками по 7-10 птахів у кожній. Чим міцніше мороз, тим спокійніше зграя, яка тільки зрідка ворушиться, що б зірвати ягідку або бруньку, і після цього знову на деякий час стає нерухомою. І так цілий день. Ближче до ночі вся зграйка відлітає в кущі або на дерева, де ночує, сховавшись в гілках.

    Снігур — довірлива і доброзичлива пташка. Якщо хтось зі зграї потрапляє в біду, то вся зграя поспішає на допомогу.

снігурі

    В березні снігурі прилітають парами в місця гніздування, а в квітні самиця починає будувати гніздо. За будматеріал йдуть гілочки, м’які корінці, лишайник, шерсть тварин. Самиця снігура зазвичай відкладає 4-5 яєць і сама їх висиджує. Самець в цей час її годує та охороняє. Через місяць після того як пташенята вилупляться, вони залишають гніздо.

    Чим же харчуються снігурі? Так от, товстим дзьобом він розгризає насіння ягід або невеликі горіхи. Харчуються снігурі і бруньками, і  насінням кущів та дерев, і насінням ягід, м’якоть яких викидають. Улюбленою їжею снігурів вважається горобина.

снігурі

    Снігурі поширені практично по всій Європі, а також в Азії на північ від Гімалаїв. В зоні помірного клімату снігурі живуть на одному місці або кочують недалеко від місць гніздування, в той час як північні снігурі на зиму перебираються набагато південніше. Селяться снігурі зазвичай в змішаних лісах, серед дерев з густими гілками, а також в горах і хвойних лісах. Хоча буває, що снігурі обходяться і кущами вздовж струмків.

    І на закінчення послухайте гарну пісню і подивіться кліп про снігурів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x