Сліпак
Сліпак або сліпець — чемпіон по землерийній справі серед гризунів (хоча вони всі прекрасні землекопи). Його часто люди плутають з кротом, але це абсолютно різні тварини. Почнемо з того, що кріт тварина комахоїдна, а сліпак — гризун. Загальне у них тільки середовище проживання — і той і інший живуть під землею.
Відрізняється у сліпака від кротової також і механіка риття своїх ходів. Сліпець риє землю різцями (передніми зубами) сильно виступаючими вперед. Вірніше сказати він ними розпушує землю і виштовхує потім на поверхню. Для того щоб земля не потрапляла в рот, губи сліпака природа влаштувала таким чином, що вони закривають рот позаду різців. Завдяки цьому, під час «роботи» рот тварини щільно закритий.
Сліпці копають землю, не виходячи на поверхню, причому, в будь-який час доби і в будь-який час року. Його присутність видають тільки купи землі на поверхні, які він залишає за собою і кількість яких залежить від щільності ґрунту. У пошуках їжі — коренеплодів, цибулин і т.д., сліпак риє свої ходи поблизу від поверхні. Загальна довжина таких тунелів часто становить понад 200 метрів.
А ось для народження потомства сліпак буває заривається на глибину до 3.5 метрів. Самки можуть народжувати до трьох разів на рік в залежності від кліматичних умов та наявності харчування. Потрібно сказати, що живуть сліпаки від Північної Африки до Зауралля. У північних районах Сибіру вже переважають цокори, родичі сліпця, але про них в наступний раз.
Для облаштування складу харчів на зиму, сліпак поглиблюється приблизно на ту ж глибину, що і при народженні потомства, а буває що й глибше. Один сліпець зазвичай заготовлює на зиму понад 20 кг картоплі та інших коренеплодів. Уявляєте, який це «помічник» в питаннях збирання врожаю, особливо, якщо він не один, а з «друзями»? хочу ще зауважити, друзі, що картопля відкладена сліпаком на зиму відрізняється найвищою якістю. Серед неї немає жодного гнилої бульби. В цьому я переконувався неодноразово. Проте сліпець — жива істота, і має на це повне право.
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!