Скопа

        3 Ноябрь 2014

скопа   Скопа — це єдиний пернатий хижак, раціон якого на 99% складається з риби і тільки в крайньому випадку скопа може полювати на ондатр, білок, полівок, саламандр і навіть на маленьких крокодилів. Зовні скопа нагадує одночасно і сову, і шуліку. Окрас  пір’я  у птаха коричнево-білий, а ошийок прикрашає оберемок пір’я, який нагадує головний убір індіанського вождя. У скопи міцний дзьоб та сильні лапи, які закінчуються смертельно небезпечними кігтями. Крім того, під кігтями є особливі подушечки з шипами, які посилюють і без того міцну хватку.

скопа

    Скопа — порівняно невеликий птах. Довжина тіла 50-60 см, а розмах крил досягає півтора метрів. Скопи харчуються тільки рибою, яку зловили самі. Як виняток вони можуть з’їсти рибу вбиту кимось, але тільки якщо вона ціла і свіжа. Під час полювання птах кружляє над водоймою на висоті 15-30 метрів. Помітивши здобич, скопа на мить зависає в повітрі, а потім каменем кидається вниз, згорнувши крила і виставивши лапи з розчепіреними кігтями вниз. В один момент птах врізається в воду лапами вперед і зникає в фонтані бризок. А ще кілька секунд по тому, виринає з води із затиснутою в пазурах рибою. Бували випадки, що скопа не розраховувала свої сили, хапала сильно велику здобич і поки вивільняла кігті, захлиналася водою. Ось такі міцні «обійми» у цього птаха.

скопа

    Скопа поширена практично скрізь крім Нової Зеландії і Антарктиди. Поблизу від морів, озер та річок птах облаштовує собі досить таки немаленьке півтораметрове в діаметрі гніздо, яке споруджує з гілок і прутиків на сухих деревах, скелях, а іноді на стовпах і навіть на землі.

скопа

    Часто з року в рік пара скоп повертається до одного і того ж гнізда. Самка зазвичай відкладає 3 яйця. Пташенята з’являються через п’ять тижнів, а ще два місяці батьки піклуються про них, поки ті не стануть на крило.

    Природними ворогами скопи є орли та сови, а також єнот і нільський крокодил.

    На закінчення дивіться, як скопа полює

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin