Сірий варан

        19 Август 2012

варан   Сірий варан. Варан — вважається найбільшою ящіркою в світі. Але варан має безліч видів: найбільший — комодський варан має довжину до 3 метрів, а найменший — короткохвостий всього 28 см. Сьогодні ж я хочу розповісти про варана середнього розміру — сірого варана. Його довжина з хвостом становить близько півтори метрів, а вага близько 4 кг. Варана часто називають крокодилом пустелі за його великі розміри. Але своїми звичками і манерою руху варан більше нагадує змій. Він як змія згинає тіло коли рухається, а також відчуває повітря тонким язиком теж як змія.

варан

   Забарвлення дорослого сірого варана пісочно-жовтий, а молодняка — світло-сірий. І у тих, і в інших є поперечні смуги від шиї до хвоста. Варан швидко бігає. Але крім того і добре стрибає, та навіть може залазити на чагарник. Під час полювання і сутичок між собою сірі варани користуються не тільки гострими, як бритва, зубами, але й хвостом, наносячи бічні, досить сильні удари.

варан

   Живе сірий варан в пустелі, часто в норах піщанок або ховрахів, попередньо пообідавши господарями. Сірий варан виходить на полювання коли спадає спека. Цей хижак нападає на всіх кого може осилити. В його меню входять їжаки та зайці, ховрахи та ящірки, черепахи та птахи і навіть змії, в тому числі й отруйні — кобра, гюрза і т.д. Шлунок сірого варана перетравлює все, окрім хіба що пір’я птахів. Але й сам він часто стає жертвою хижих птахів, зокрема орла-могильника та беркута, лисиць та очеретяної кішки.

варан

   Провина ж за різке скорочення чисельності сірих варанів повністю лежить на людині. На початку ХХ століття багато хто звернув увагу на гарну й міцну шкіру цієї тварини. З неї почали виготовляти взуття, валізи, гаманці. Таким чином, почалося нещадне полювання і доля сірого варана була вирішена. Один час у Середній Азії щорічно вбивали до 20 000 цих плазунів.

   Не останню роль у винищенні зіграли і забобони. В перекладі на українську варан означає — хвороба. Тому кожен мусульманин вважав своїм обов’язком при зустрічі з сірим вараном вбити його. Внаслідок таких  дій сірий варан був повністю знищений на більшій частині Середньої Азії і Казахстану. На щастя на даний момент сірий варан взято під охорону і полювання на нього повністю заборонено.

Пропоную подивитися короткий ролик, щоб візуально краще уявити сірого варана.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin