Щука

        12 Январь 2016

щука   Щука. Як лисиця або заєць на суші, саме так, напевно,  щука користується найбільшою славою в казках, байках та приказках у воді. Це найвідоміша риба в наших краях і, мабуть, найбажаніший трофей для рибалки.

щука

   Щука — одна з найагресивніших хижих риб. Вона сильна, рухлива та невтомна. Вона агресивна настільки, що може нападати навіть на інших щук. Буває, що щука задихається і гине , захоплюючи рибу, яка не проходить їй у горлянку та перекриває повністю рот. Втім, однією рибою вона не обмежується — в корм йдуть і жаби, і пуголовки, а особливо великі особини можуть напасти навіть на качку чи гуску. Харчуються щуки також мишами, землерийками, білками та іншими гризунами, які перепливають через річку. Крім того різноманітність їх меню можуть скласти комахи, плазуни, ракоподібні.

щука

   Однак при всій своїй жадібності щука проявляє неабияку розбірливість. Вона, наприклад, полюбляє коропових риб — гольців, уклейку, пічкурів, краснопірок, пліток, чехоня, воблу,  міногу, але сазана, лина, миня, ляща явно недолюблює. Ці її переваги часто використовують при розведенні риби для знищення малоцінних видів або хворих особин. Щука у водоймі, як вовк в лісі — санітар.

   Зовнішність щуки відома практично всім. Довгий тулуб, покритий  дрібною лускою, дуже велика сплюснута голова, схожа на голову крокодила, великий рот з дещо виступаючою нижньою щелепою, наповнений гострими розташованими навхрест зубами, якими вона захоплює здобич. У неї дуже рухливі  очі, якими вона бачить не тільки перед собою, але й по сторонам.

щука

   Тримається щука на порівняно невеликій глибині, і лише великі риби віддають перевагу більш глибоким місцям. Статевої зрілості досягає на 3-4 році. Відкладає до 200 тис. Ікринок, а буває й більше. Щука росте дуже швидко.

   Надзвичайно цікаві дані про тривалість життя щуки. Наведу факти, які стосуються, так званої, хейльбронської щуки. Це найбільша щука з усіх, які до теперішнього часу відомі. Її зловили в 1497 році і виявили на ній мітку, де говорилося, що цю рибу пустив в ставок 1230 року німецький імператор Фрідріх II. Таким чином, ця риба прожила не менше 267 років. Цікаво, що від старості вона була зовсім біла. Довжина її перевищувала 6 метрів, а вага сягала 8,5 пудів (134 кг). Досі зберігається її зображення, скелет і знайдений в ній перстень.

   Хоч щука і хижак, але і в неї чимало ворогів — більш великі хижі риби (сом, таймень), а також видра та  хижі птахи, такі як яструб, скопа і т.д.

   І невелике відео, де в головній ролі щука … навіть дві

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin