Середньоазіатська вівчарка

        15 Май 2012

        Середньоазіатська вівчарка

середньоазіатська вівчарка   Середньоазіатська вівчарка або як її ще називають азіатська, представник цілого ряду порід із загальною назвою вівчарки, і є, на відміну скажімо від німецької, однією з найдавніших порід собак. Предком середньоазіатської вівчарки вважається тибетський дог, згадка про якого  датується XII століттям до н.е. в Китаї. Тибетський дог дав початок двом чудовим породам: власне середньоазіатській вівчарці і кавказькій вівчарці також. 

середньоазіатська вівчарка

   Поступово ця порода собак поширювалася по всій Євразії, включаючи Грецію і Рим. Місцем розмежування середньоазіатської і кавказької вівчарок, як окремих порід, вчені вважають Дербентський прохід, який знаходиться на території сучасного Дагестану.

   Тут предки середньоазіатської вівчарки пішли в безмежні степи Середньої Азії, а кавказької  пішли в гори. В степах Середньої Азії проживало багато племен різних народів і народностей зі своїми звичаями, культурою, традиціями та способами ведення господарства, хоча переважна більшість з них були кочівниками.

середньоазіатська вівчарка

   Ці особливості не могли не позначитися на формуванні середньоазіатської вівчарки, як породи. Саме з цих причин середньоазіатські вівчарки такі різноманітні за зовнішнім виглядом. Наприклад, зріст кобеля коливається  від 65 до 90 см, а вага від 35 до 85 кг. Те саме і з забарвленням та довжиною шерсті, а також з іншими даними породи.

середньоазіатська вівчарка

   За характером середньоазіатські вівчарки спокійні і врівноважені. Навіть у цуценят спостерігається, якась  не дитяча серйозність. Соціальні інстинкти у середньоазіатських вівчарок сильно розвинені і тому вони швидко засвоюють своє місце в ієрархії при утриманні  в сім’ї. З цієї ж причини, якщо ви утримуєте кілька собак, вони легко утворюють зграї.

   Середньоазіатські вівчарки мають вроджене почуття власника, причому яскраво виражене. Вони будуть виявляти сильну агресію на своїй території, і практично байдужі до оточуючих за її межами. Такі якості разом з пастушими інстинктами робить середньоазіатську вівчарку відмінним сторожем. Але хочу застерегти, що через особливості характеру середньоазіатська вівчарка в невмілих руках може стати «мавпою з гранатою», тобто стати загрозою для суспільства, а можливо і для господаря.

   Перш ніж придбати цуценя середньоазіатської вівчарки добре подумайте, чи готові ви до цього. А якщо вже зважилися, то слухайте своє серце і ви обов’язково знайдете вірного друга.

   Ну і невелике відео з життя родини середньоазіатської вівчарки

   Памятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Собаки       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin