Птах-секретар

        26 Май 2014

птах-секретар   Птах-секретар і дійсно нагадує секретаря якогось високого чиновника. У птаха-секретаря довжелезні, схожі на журавлині, ноги. Він стрункий, з невеликою головою, довгою шиєю і коротким, товстим, сильно загнутим дзьобом, як у орла. Кігті у птаха-секретаря невеликі, тупі, але міцні, крила довгі, хвіст також довгий і ступінчастий. На голові симпатичний чубчик з шести довгих рухливих пір’їнок.

птах-секретар

   Мешкає птах-секретар в лісах Африки. Завдяки довгим ногам він добре бігає, але, незважаючи на довгі крила, літає погано. Щоб відірватися від землі секретарю потрібен довгий розбіг. У польоті птах виглядає огрядним, але, піднявшись вище, летить красиво. Зазвичай птахи-секретарі живуть парами і тільки зрідка збираються в невеликі зграї.

птах-секретар

   Їсть цей птах багато. В основному це жаби, змії та комахи. Цікаво спостерігати, як птах-секретар вступає в сутичку зі змією. Атакуючи змію, птах прикривається крилом як щитом. Схопивши дзьобом, секретар підкидає її високо вгору, щоб, упавши, змія розбилася об камені. Тільки після цього птах-секретар приступає до трапези. На поїдання метрової змії йде всього декілька хвилин, при цьому отрута, судячи з усього, на птаха не діє.

птах-секретар

   Птахи-секретарі влаштовують свої гнізда на густих високих кущах із прутиків та глини, а всередині вистилають пір’ям. Самка відкладає 3-4 яйця і через шість тижнів вилуплюються маленькі безпорадні пташенята, які ще півроку залишаються в гнізді. Через безліч природних ворогів, на жаль, доживають до цього моменту далеко не всі.

   І наскільки птах-секретар відповідає своїй назві, послухайте та подивіться на відео

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin