Птах ківі

        10 Февраль 2017

ківі    Птах ківі — уродженець Нової Зеландії,  є родичем ему та казуара, хоча і набагато менший за них. Розмір дорослого ківі не перевищує розмір домашньої курки. Ви всі, напевно, бачили та їли фрукт з назвою ківі. Так ось ім’я таке він отримав саме на честь цього птаха. Фрукт покритий волосинками нагадує пір’я птаха ківі.

ківі

   Однією з особливостей птаха ківі є те, що у неї добре розвинений нюх, чого не скажеш про більшість птахів. З огляду на таку особливість у ківі і ніздрі розташовані не як у всіх птахів біля основи, а на кінці дзьоба, який, до речі сказати, досить довгий (10-12 см).

    Суне він свій довгий та гнучкий дзьоб (мало не сказав ніс) у м’яку землю і винюхує там комах, личинок та черв’яків. Їсть ківі звичайно і ягоди, але не з такою охотою. Також не відмовляється при нагоді і від дрібних плазунів або ракоподібних.

ківі

   Веде птах нічний спосіб життя, вдень відсижуючись в одній зі своїх незліченних норок, причому, всі норки добре замасковані. У ківі чітко розподілені і сімейні обов’язки. Справа самки знести єдине яйце (дуже рідко два і то з тижневим інтервалом), але величезне. Іноді воно сягає чверті ваги самого птаха. Обов’язки ж висиджувати яйце, а також доглядати за потомством повністю лежать на самцеві.

ківі

   Птах ківі висиджує яйце цілих 80 днів, лише зрідка залишаючи гніздо, щоб трішки поїсти. Коли ж, нарешті, вилуплюється довгоочікуване пташеня, яке з народження вже покрите волосоподібним пір’ям, то воно не поспішає відразу залишати гніздо. Ще днів 5 воно сидить в гнізді без  їжі.  Пташеня живе в цей час за рахунок жовтка, який завбачливо залишається під шкірою при народженні.

   Ростуть ківі повільно. Дорослими стають в п’яти-, а то й в шестирічному віці. У птаха дуже короткі крила (всього 5 см), але, тим не менш, ківі примудряються заховати під ними дзьоб під час сну або відпочинку. А ось пальці на ногах довгі. Вони допомагають птахові пересуватися по болотистій місцевості  та не тонути.

   І зовсім коротке відео про птаха ківі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin