Птах гага

        16 Май 2017

гага    Більшість людей птаха гагу знають завдяки його винятково теплому пуху. І далеко не всі знають, що гага родичка дикого гусака та качки. А якщо ще запитати і де вони живуть, то більшість, напевне, не зможе дати правильну відповідь. Але відповідь очевидна — раз пух теплий, значить, птах гага живе на півночі.

гага

А тепер більш докладніше. З появою перших промінчиків сонця, які попереджують про прихід весни, з крайніх північних точок всіх материків (Азії, Європи та Америки) гаги вирушають в дорогу, ще далі на північ по океану, причому вплав. В квітні вони вже в Білому морі і на Новій Землі.

Пливуть вони парами, але й холостяків серед них вистачає. Ні-ні, та й зберуться кілька таких самців гаг навколо однієї з самок, доки її друг чепуриться в сторонці. Але не тут то було,  гага — вірна жінка, швидко скаржиться чоловікові, гогоче, та ще й, витягаючи шию, вказує на потенційно найнебезпечнішого кривдника. І самець гаги тут як тут, нападе на суперника, віджене і чекає подальших розпоряджень, а самка гага знову на когось покаже, і знову чоловік захистить. Так триває поки пара знову не залишиться вдвох.

гага

Прибувши на місце птахи гаги, не поспішають залишати воду, плавають деякий час біля берега,  ніби виглядають, чи все гаразд. Переконавшись, що все спокійно, виходять вони на берег і починають шукати місце для гнізда. Самка активно веде пошуки, а самець ходить за нею, роблячи вигляд, що допомагає в пошуках (вам це нікого не нагадує?).

І ось, нарешті, місце для гнізда вибране, самка копає ямку глибиною сантиметрів 10 і відразу сідає. Невдовзі з’являється і перше яйце. Але ніякого пуху нема. Ви запитаєте, а де ж він — цей знаменитий пух. Так ось після появи в гнізді четвертого яйця, пух з’являється в величезній кількості і в ньому просто тонуть яйця. Птах гага щипає його зі своїх грудей.

гага

Як тільки самка гага сіла на гніздо висиджувати яйця, селезень вважає свій обов’язок виконаним і відпливає в компанії «однодумців» в море, а потім на линьку. Самка ж висиджує яйця 27 днів, а через два місяці маленькі птахи гага вже готові до самостійного життя.

Пух, до речі, люди збирають під час висиджування пташенят. Для захисту від вітру навіть паркани будують в районі гніздування. Така співпраця на користь і людям, і гагам, який не який, але ж захист від хижаків.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin