Птах бугай

        15 Октябрь 2016

бугай    Напевно, друзі, зовсім мало хто бачив бугая, а ще менше людей знають, що цей птах різновид чаплі. Так-так, саме чаплі, яка зазвичай в уявленні більшості людей схожа на лелеку або, в крайньому випадку, журавля.

бугай

   Отже, птах бугай може жити навіть поруч з людським житлом, а ось побачити його зовсім не просто. Здатність маскуватися під навколишнє середовище у бугая просто дивовижна. При виникненні найменшої небезпеки птах витягає шию з дзьобом вгору і завмирає, зливаючись з навколишньою рослинністю. Бугай навіть погойдується від вітру в тому ж ритмі, що і рослини.

   Але якщо бугая загнати в безвихідну ситуацію, то поведінка птаха різко змінюється. Він починає лякати — настовбурчує пір’я, розкриває напівзігнуті крила. Така різка зовнішня зміна часто застає зненацька нападника. Секундного замішання буває достатньо, щоб бугай полетів.

бугай

   Частіше цього птаха  можна почути, ніж побачити. Саме за його «спів» бугая в народі й прозвали бугаєм. Голос цього птаха, а вірніше самця, який закликає самку в шлюбний період, дійсно схожий на коров’ячий рев. Довго вважали, що для створення таких звуків бугай опускає дзьоб в воду. Але потім з’ясувалося, що це зовсім не так. Навпаки птах то задирає, то опускає голову, роздуваючи при цьому стравохід, який резонує і підсилює звук.

бугай

   Ось і кличе своїм ревом самець бугая подруг на побачення, причому не одну, а відразу 3-4. Вірніше кличе він більше, але конкуренцію витримують 3-4, які і влаштовують гнізда поблизу. Така полігамія для чапель зовсім не типова, але ось бугай воліє жити саме так.

   Харчується бугай дрібною рибою (карась, лин, дрібні щуки та окуні), жабами, тритонами та іншими водними мешканцями. На зиму цей птах відлітає на південь.

Процес годування пташенят можете подивитися у фільмі нижче

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin