Північний олень

        25 Август 2012

північний олень   Північному оленю зобов’язані своїм існуванням всі північні народи планети Земля. Північний олень дає їм шкіру на одяг та їжу, він основний засіб пересування на просторах північного бездоріжжя. Північні олені відрізняються від інших своїх родичів (наприклад, благородного або плямистого оленя) тим, що роги мають не тільки самці, але і самиці. Ці тварини мають широкі копита, завдяки яким вони не провалюються в сніг. Не можна сказати, що північний олень такий же красень, як благородний. Ноги у нього короткі, хвіст куций, а самці ще й іноді мають верхні виступаючі ікла. Та все ж північний олень — одна з найкрасивіших тварин півночі.

північний олень

   Північний олень досить великий — заввишки близько метра і завдовжки близько 2 метрів. Довга, густа і хвиляста шерсть є трубчастою, що дає додаткову теплоізоляцію. Північний олень зустрічається в Гренландії, Скандинавії та в Сибіру.

північний олень

   Дикі північні олені віддають перевагу гористій місцевості, де багато моху, ягелю, грибів та трави, які вони їдять. Недолік калорій поповнюють також поїдаючи лемінгів та полівок. По Сибіру північні олені постійно подорожують — навесні з лісів в тундру, а влітку назад в ліси. Такі переходи відбуваються великими стадами. Як правило, слідом за ними йдуть вовки, нападаючи на відсталих старих і хворих тварин. Дорослому і здоровому північному оленю зазвичай вовк не страшний.

північний олень

   Північний олень, незважаючи ні на що, завжди залишається диким. Природно, в неволі він стає більш ручним, але найменший недогляд господаря і гордий північний олень знову дичавіє. Навіть найпростіша процедура  доїння — можлива  лише після того як самку заарканять та обезрушать. Самка північного оленя народжує одного оленя, про якого ніжно піклується.

північний олень

   Північні народи повністю залежать від північних оленів, і все їхнє життя, як правило, проходить разом з ними. Вони кочують слідом за північними оленями і всіляко піклуються про пасовища. На Півночі багатство вимірюється не кількістю грошей, а кількістю оленів. До речі, Дід Мороз їздить саме на північних оленях.

   Кого зацікавила тема північних оленів пропоную подивитися 2 частини відео знятого мисливцем

  

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin