Орлани

        2 Декабрь 2015

орлан    Орлани або морські орли — це великі хижі птахи, які найчастіше зустрічаються біля моря. Від інших хижих птахів їх досить просто відрізнити по сірому пір’ячку та характерному білому хвостові.

орлан

   Найпоширеніший серед орланів — білохвіст, який поширений на берегах практично всіх європейських морів. На Україні він навіть занесений до Червоної книги. В Північній Америці  ж популярний близький родич білохвоста — білоголовий орлан. Саме він, до речі, зображений на гербі США. Цей птах дуже схожий на орлана білохвоста, але має білу голову і менший  за розмірами.

орлан

   За способом існування всі орлани досить сильно схожі один на одного. Це ліниві, але разом з тим сильні та вперті птахи. Їх по праву називають одними з найнебезпечніших хижаків. Рідко якій жертві вдається уникнути своєї долі від грізного та нещадного орлана. Він атакує як блискавка, яка вбиває миттєво.

   Зазвичай орлани живуть зграями, а для гніздування вибирають глухі ліси. Як і беркути, вони частіше користуються своїми гострими кігтями, ніж дзьобом. Їм байдуже на кого нападати — на птаха, рибу, лисицю, чи на домашню худобу або навіть на дітей. Треба також відмітити що орлан, не замислюючись, може не тільки полювати, а й відібрати здобич, скажімо, у чайки або скопи.

орлан

   Правда, як і багато інших хижаків, орлан дуже самовпевнений і нападає часто на того, кого йому не перемогти. Бували випадки нападу орлана на дельфінів, які їх затягували під воду, де він захлинався і гинув. Його кігті так застряють в тілі жертви, що орлан не завжди може їх вчасно витягти.

   Гнізда орлани будують на морських скелях або на високих деревах. Гніздо дуже велике — близько двох метрів в діаметрі. Цікаво те, що одного разу побудоване гніздо, служить Орлану все життя. Вони тут виводять не одне покоління пташенят.

   На закінчення дивіться цікаву історію одного орлана

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin