Одуд

        1 Ноябрь 2014

одуд    Одуд — потішний птах зі стоячим чубчиком на голові та довгим дзьобом, більший за ластівку чи горобця. Всього на нашій планеті налічується більше 20 видів одудів. Поширені ці птахи в Південній і Центральній Європі, Китаї, Сибіру та Північній Африці. Одуди віддають перевагу місцевостям, де тінисті ліси чередуються з великими луками. У Південній Європі вони також не проти оселитися в виноградниках. В Африці ж їх взагалі можна зустріти мало не в кожному селищі, великі міста не виняток. Сюди їх приваблюють звалища.

одуд

    Одуди досить таки полохливі і, тільки но помітять кота або собаку, панікують, але при цьому нормально ставляться до присутності людини або домашньої худоби, наприклад, корови. Одуди часто сваряться між собою, а тому — дві пари на одній території велика рідкість.

одуд

    Одуди харчуються комахами, яких знаходять на землі, а також виколупують своїм довгим дзьобом і таким же довгим язиком з усяких норок та щілин. Особливими  ласощами для одуда є мухи та гнойові жуки, але при нагоді вони також не відмовляться і від цвіркунів, гусениць та мурашиних яєць.

одуд

    Для гніздування одуди шукають дупла в деревах, а якщо їх не знаходять, то облаштовують гнізда в щілинах скель або стін, якщо це в селищі. Самка відкладає 4-7 яєць. Найцікавіше, що новонароджені пташенята одуда, будучи ненажерливими істотами, самостійно їсти не можуть. Батькам доводиться кожен шматочок запихати їм в рот, інакше їхні діти просто помруть з голоду.

    До речі кажучи, під час вигодовування пташенят навколо гнізда одудів стоїть страшний сморід. Причина в тому, що одуди ніколи не прибирають за пташенятами. Поки молоді птахи не навчаться літати, все гніздо буквально переповнене нечистотами. За таку неакуратність одудів іноді, в деякій мірі заслужено, називають «смердючим птахом».

    І невеличке відео для кращого уявлення зовнішності одуда

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin