Нільський крокодил

        21 Июль 2013

нільськийn крокодил   Нільський крокодил. Саме про цю тварину з класу  плазунів ми сьогодні з вами поговоримо. Він має досить великі розміри і займає другу позицію в рейтингу найбільших крокодилів світу, після гребінчастого крокодила. Довжина тіла нільського крокодила складає від 4,5 до 5,5 метрів з масою тіла до 900кг. Ця тварина воліє жити на узбережжях річок та озер, поширена по всій території Африки, а також зустрічається на острові Мадагаскар.нільський крокодил

   Забарвлення нільського крокодила дуже добре відповідає його середовищу існування і відмінно допомагає йому в плані маскування. Молоді особини нільського крокодила мають світло-коричневий або сірий окрас шкіри з темними смугами, які з віком стають малопомітними. Чотирикамерне серце, схоже з пташиним, дуже ефективно насичує кров киснем і дозволяє тварині перебувати під водою близько 30 хвилин, а при малій активності і до двох годин.

нільський крокодил

   Раціон харчування нільського крокодила на 70% складається з риби. Але він із задоволенням поласує зеброю, антилопою, гієною, або навіть левом, які прийшли на річку до водопою. Не стане він тільки нападати на дорослого слона або бегемота. Також охоче нільський крокодил поїдає і падаль.

нільський крокодил

   Тільки після досягнення десятирічного віку у цієї тварини  починається період розмноження. Під час шлюбного періоду самці нільського крокодила ляскають мордою по воді, тим самим привертаючи до себе самок. Самки ж віддають перевагу паруватися з найбільш великими самцями. Улюбленим місцем для побудови гнізд у нільського крокодила є піщані пляжі. Заривши 25 — 90 яєць на глибину до 50 см майбутня мати зариває гніздо і охороняє його наступні 3 місяці. Але, незважаючи на це гнізда часто розорюють варани в той момент, коли мати відлучається щоб сховатися від спеки. До двох років самка піклується про своє потомство, по закінченню цього терміну молодняк досягає розміру 1,5 метра та залишає свою матір. Тривалість життя нільського крокодила досягає 80 років. На даний момент чисельність цього виду досить висока і стабільна, хоча в деяких країнах їх популяція знаходиться на межі зникнення.

   І на закінчення пропоную вашій увазі подивитися на процес годування маленьких нільських крокодилів в розпліднику. Цікаво …

  

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin