Мишачий лемур

        12 Август 2012

мишачий лемур   Мишачий лемур або як його ще називають, карликовий лемур отримав свою назву завдяки своєму зовнішньому вигляду та розміру — він дуже маленький та, як ви напевне здогадались, схожий на мишку. Довжина його тіла не більше 13 см, але хвіст набагато довший. Маса тіла мишачого лемура від 40 до 70 грам. Забарвлення шерсті на спині червонувато-коричневе, а на животі жовтувато-біле. Він має великі круглі очі та майже не покриті шерстю вуха.

мишачий лемур

   Мешкає мишачий лемур на острові Мадагаскар, власне як і всі лемури (золотистий, звичайний, котячий  лемур та вари), в його північно-західній частині в районі посушливих лісів. Мишачий лемур проводить більшу частину свого життя на деревах. Активним буває в нічний час. Вдень мишачий лемур спить, згорнувшись клубочком і сховавшись в дупло або в гніздо на верхівці дерева. Харчується листям дерев, квітами, фруктами. Незважаючи на те, що мишачий лемур тварина травоїдна, він може з задоволенням поласувати і ящіркою або жабою. Особливість мишачого лемура ще полягає ще й в тому, що він має здатність запасати жир в своєму хвості і впадати в сплячку під час сезону засухи.

мишачий лемур

   Свою територію тварини позначають сечею або калом. Живуть мишачі лемури по одному, а буваэ що в рідкісних випадках створюють сім’ї до 3 особин. Парування відбувається в кінці серпня, а до листопада на світ з’являються 2-3 дитинчати вагою всього близько 4 грамів. Протягом наступного тижня самка мишачого лемура при необхідності переносить з місця на місце своїх дітей… в роті. Через два місяці малюки досягають таких самих розмірів, як і дорослі, а ще через місяць стають самостійними.

мишачий лемур

   Через маленькі розміри мишачому лемурові не варто боятися мисливців, оскільки вони не мають ні достатньої кількості м’яса, ні цінної шкіри.  Але, не дивлячись на це через постійне руйнування людиною природного середовища проживання мишачого лемура, тварина має досить низьку популяцію і її занесено до Міжнародної Червоної книги. Я щиро сподіваюся, що наші нащадки зможуть милуватися цими крихітними тваринами які мають назву мишачий лемур не тільки на малюнках та фотографіях.

   На завершення трохи позитиву за участю мишачого лемура

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x