Медузи

        9 Ноябрь 2014

медузи   Медузи — холодцеподібні творіння,  живі істоти — тварини. Вони водяться у всіх океанах і морях. Медузи бувають найрізноманітніших кольорів і форм, але найвідоміші з них зонтичні медузи або акалефи. Вони майже завжди прозорі та м’які, нібито зроблені з холодцю. За розмірами зонтичні медузи різні, найбільші з них досягають 20 см в діаметрі. Приміром, рекордсмен серед медуз цианея волохата, яка виросла до розмірів: капелюшок -2.28 м в діаметрі, а довжина щупалець — 6.5 метрів.

медузи

    Рот, або вірніше сказати ротовий отвір розташовується знизу мішка і обрамлений вінком зі щупалець. Стискаючи свою парасольку, медузи можуть досить швидко рухатись. Тварини воліють триматися ближче до поверхні океану, хоча деякі види зустрічаються і на великих глибинах. Скажімо, один з видів медуз зустрічається на глибині близько 2000 м, що є, до речі, межею для сучасних підводних човнів.

медузи

    Більшість медуз виглядають дуже красиво, особливо на волі у відкритому морі. Це мирні та корисні творіння, які харчуються дрібними морськими істотами. У медуз багато природних ворогів, в першу чергу це тунець,  деякі океанські птахи, наприклад, баклан, морські черепахи. Навіть найменша рибка норовить відщипнути від неї шматочок. Тому не дивно, що більшість медуз володіють спеціальними клітинами, що виділяють отруту.

медузи

     Для людини ця отрута зазвичай не смертельна, хоча опіки бувають досить болючі. Але в будь-якому випадку не варто знищувати медузу тільки заради забави або щоб подивитися, що у неї всередині. Інакше…  дивіться відео

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Найпр. безхребетні, молюски       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x