Мангуст

        16 Май 2014

мангуст   Редьярд Кіплінг розповів всьому світу історію про відважного мангуста, який безстрашно боровся з величезними королівськими кобрами. Саме про цю спритну  тварину і буде моя сьогоднішня розповідь. Індійський мангуст своїм зовнішнім виглядом дуже нагадує тхора. Це хижак, хоча й невеликих розмірів (довжина тіла до 50см і масою до 2кг). Буре або сіре однотонне забарвлення дуже добре допомагає йому маскуватися в його середовищі існування та полювання. Подовжений тулуб тварини стоїть на коротеньких лапках і « завершується » маленькою головою з загостреним писком.

мангуст

   Мангуст поширений по всій території Африки, Азії та Мадагаскару. Полюють вони на гризунів, змій та іншу дрібну живність. Всупереч загальній думці або точніше сказати помилці, мангуст не має імунітету до зміїному отрути. Але , тим не менш, цяспритна тварина може, покладаючись тільки на свою спритність, подужати будь-яку, навіть самуотруйну змію.

мангуст

    Нехарактерною для інших хижаків особливістю є і те, що мангусти живуть колоніями або групами до 50 особин, поселяючись у підземних норах. Потомство у них досить таки велике і приплід від однієї самки може сягати 8 дитинчат. До того ж народжувати вона може 2-3 рази на рік. Самець і самка мангустів разом піклуються про своїх малюків, та по черзі добувають їм їжу. Через  3 -4 місяці після народження молодняк починає вилазити з нори разом з батьками та по їх прикладу, вчаться самостійно полювати.

мангуст

   І ще одна невідповідність розповіді Кіплінга — полювання на кобру не правило, а скоріше виняток. Мангуст може вступити в сутичку, тільки якщо немає іншого виходу. Але все ж , як приємно читати або дивитися про доброго і спритного Мангуста та злу підступну кобру. Погодьтеся …

   Зустріч мангуста з коброю можете подивитися в коротенькому, але цікавому фільмі нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x