Лось

        25 Октябрь 2012

лось   Лось — це велетень родини оленів (у нього в родичах перебувають благородний, північний та плямистий олені, а також козулі). Це найбільша тварина у своїй родині. Довжина тіла дорослого лося досягає трьох метрів, а вага становить 250-570 кг. Самця лося легко впізнати по величезних гіллястих рогах, яких немає у самки.

   Влітку, коли мошкара й комарі особливо докучливі, лосі годинами стоять по шию у воді, рятуючись, таким чином, від комах.

лось

   Переважно лосі знаходять собі їжу навколо водойм, там, де береги заросли соковитою травою. Вони пасуться на молодій траві, їдять дику моркву та гриби, папороть. Лось також може шукати смачні рослини і під водою. Іноді він занурює голову у воду більш ніж на хвилину, виринаючи з оберемком рослин у роті.

лось

   Так як лосі багато часу проводять біля водойм, вони стали непоганими плавцями. Приблизно в тижневому віці лосиха вчить плавати лосеня. Дорослий лось може плисти зі швидкістю близько 10 км / год. На відміну від своїх родичів оленів, лосі не бояться льоду. Великі розведені копита служать їм хорошою опорою. Коли водойма вкривається кригою, лосі спокійно по ньому гуляють. Таку ж користь копита надають лосеві і в літній багнюці.

лось

   На вигляд лось трохи незграбний. Надто тонкі ноги дещо не пасують до огрядного тіла. Здається, що природа посміялася над лосем, в останній момент, причепивши йому короткий хвіст. Великі вуха, маленькі очі, горбатий і відвислий ніс, а на шиї так звана сережка, на жаль, не додають грації лосеві. Тим не менш, величезні роги нівелюють всі недоліки у зовнішньому вигляді. Вони додають лосеві важливий і своєрідний, ні на кого не схожий вид.

   Живуть лосі поодинці, або невеликими групами по 3-4 особини. Самка зазвичай призводить одне лосеня, рідко двійню. Старі або хворі лосі, а також телята часто стають здобиччю вовків та ведмедів. Зникнення лосям поки не загрожує, хоча полювання на них обмежене.

   Подивитися лося в природних умовах можна на відео нижче

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin