Леопард

        20 Май 2012

леопард   Леопард або барс (не плутайте з сніговим барсом)- один з представників великих кішок, не обділений красою і грацією, які властиві всій родині котячих. Це і витягнуте струнке тіло з сильними ногами, і пропорційно кругла голова, і товстий довгий хвіст.

   До речі про хвіст. Леопард прекрасно лазить  по деревах і часто влаштовує засідки на гілках. Але хвіст його часто видає, тому що леопард не вміє його підтягувати  до себе, і він звисає вниз (довжина хвоста леопарда становить 75-110 см). Вражають і стрибки леопарда в висоту. Він може застрибнути на дерево, яке  5 метрів заввишки.

леопард

   Ареал проживання леопарда величезний — це і майже вся Африка, і величезна територія Азії. Леопард мешкає і у відкритих саванах, і в змішаних лісах, і на схилах гір. У зв’язку з цим існує безліч підвидів леопарда, що в свою чергу накладає відбитки на його розміри і забарвлення. Довжина тіла, наприклад, коливається від 90 до 180 см (без хвоста). Загальний тон забарвлення від практично білого до яскраво-померанчового. В тропічних лісах часто зустрічаються леопарди з, так званим, меланістовим забарвленням. Нам же такі леопарди більше знайомі як чорні пантери. По правді кажучи, абсолютно чорних леопардів не буває. На тілі чорних пантер все ж проявляються плями. І що цікаво, в одному виводку можуть зустрічатися кошенята різних забарвлень — і плямисті і чорні.

леопард

   Як я вже говорив раніше, леопард прекрасно лазить по деревах, трапляється навіть він там ловить необачну мавпу, але в основному полює на землі. Улюблена їжа леопарда — це дрібні копитні, — козулі, олені, антилопи. Він спритно до них підкрадається або очікує в засідці і, коли відстань достатньо скорочується, леопард наздоганяє жертву двома-трьома стрибками. Якщо здобич велика і леопард не з’їдає її за раз, то він затягує залишки на дерево, подалі від гієн, шакалів, грифів та інших мисливців за падалиною.

пантера

   На жаль, через красиве хутро полювання на леопардів на початку та особливо в середині ХХ століття досягло жахливих масштабів. У 50-ті роки минулого століття в середньому вбивали по 100 000 леопардів на рік. Це призвело до того, що в багатьох місцевостях, де споконвіку жили леопарди, їх просто винищили. Ареал проживання леопардів звузився, а сам вид потрапив в Червону книгу. До речі, леопард входить в «велику африканську п’ятірку» (крім нього лев, слон, носоріг та буйвіл).

   Тим хто хоче собі манто з леопардової шкіри, скажу — життя цієї прекрасної кішки дорожче, ніж її шкіра.

   А от про те, які сюрпризи іноді нам дарує природа, дивіться у відеоролику

   Памятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Кішки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin