Ламантини

        4 Декабрь 2015

ламантини   Ламантини. Відомо всім, що великий мандрівник Христофор Колумб помилився, переплутавши Америку з Індією. Але, як з’ясувалося, це була його не єдина помилка, про що свідчать і його суднові журнали. «Спостерігав за трьома морськими дівами, — цілком серйозно записав він. — Але не такі вже вони й красиві як їх малюють ». Колумб щиро вірив, що істоти, яких він зустрів у Карибському морі, були морськими дівами або, як їх ще називали, — сиренами. Насправді ж він бачив ламантинів. Важко навіть уявити, як можна було переплутати цих огрядних тварин, блакитно-сірих з зморшкуватою шкірою з красунями із стародавніх легенд. Однак міф чи легенда настільки засіла у свідомість людей, що родину ламантинів та їхніх родичів дюгонів було виділено в окремий ряд з красивою назвою — сирени.

ламантини

   В еволюційному ряді ламантини знаходяться між китами та ластоногими. У доісторичні часи ці тварини жили на суші, і тільки в процесі еволюції перебралися у воду, але навіть до теперішнього часу зберегли  деякі ознаки наземних тварин.

ламантини

   Вони мають легені та кінцівки, які перетворилися в ласти. Але на суші ці гіганти, які вагою іноді досягають 700 кг, зовсім безпорадні. Вони навіть повзком не здатні пересуватися, як це роблять калани або тюлені. З іншого боку ламантини здатні, на відміну від китів, вибратися з мілини у відкрите море.

ламантини

   Народжує самка у воді, а після появи потомства піклується про нього разом з самцем. Ламантини — дуже турботливі батьки. Коли дитинча втомлюється, мама дозволяє йому залазити до себе на спину і катає його. Ламантини відверті вегетаріанці і харчуються тільки водоростями, які збирають на мілководді. Тварина з’їдає за день більше 30 кг рослин. Таку ненаситність цих тварин людина навчилася використовувати для своєї користі. У Тайвані ламантинів використовують для очищення каналів на цукрових плантаціях.

   За своєю вдачею ламантини спокійні та мирні тварини. Дуже швидко приручаються і поводяться довірливо. Тільки в тих місцях, де на них нещадно полювали заради м’яса та жиру, вони полохливі і недовірливі. Зараз полювання на ламантинів заборонене.

   В кінці подивіться невеликий фільм про ламантинів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin