Котячі лемури

        17 Июнь 2012

котячий лемур   Котячі лемури відносяться до класу ссавців, ряду  приматів.  Лемур — в перекладі  з давньогрецької звучить як душа померлого або ж привид. До речі сказати, ще бувають лемури вари, а також золотисті, звичайні і мишачі лемури. Котячих лемурів  так назвали через їх велику схожості з кішками. У котячого лемура вушка, черевце, мордичка білого кольору і тільки навколо очей чорні трикутники. Хвіст у котячого лемура розфарбований чорно білими смугами, яких налічується, як ви думаєте, друзі, скільки? … Рівно чортова дюжина, тобто 13 штук. Довжина хвоста котячого лемура становить від 54 до 62см, досить довгий, якщо врахувати, що довжина тіла майже в половину менше.  Хвіст служить їм для сигналів між родичами і утримання рівноваги під час стрибків з дерева на дерево. Коли котячий лемур пересувається по землі, він підіймає свій хвіст вертикально вгору, щоб його було максимально помітно. При виникненні небезпеки тварина тікає, а вся компанія котячих лемурів це бачить і швидко розбігається в різні боки.

котячий лемур

   Зустрічаються котячі лемури на півдні і південному заході острова Мадагаскар і лише невелика популяція спостерігається в горах Андрінгітра, на південно-східному плато. Котячі лемури добре пристосовані до посушливої місцевості. Ведуть активний спосіб життя в нічний час і живуть групами від 15 до 35 особин. Дивно, що найчастіше  лідерами таких зграй є самки, і вони мають перевагу у виборі їжі та партнера.

котячий лемур

   Раціон харчування котячих лемурів включає в себе фрукти, листя, квіти, різні види трав,  зрідка вони можуть  поласувати деякими комахами. Самка котячого лемура може привести потомство один раз на рік і тільки одне дитинча (хоча в окремих випадках може бути і двійня). Вагітність у них триває близько семи місяців, потомство з’являється на світ з серпня по жовтень. Вага новонародженого котячого лемура становить від 80 до 120 грам. Наступні два місяці після свого народження малюк пересувається на спині або на животі своєї мами. А у віці п’яти місяців дитинча котячого лемура починає самостійно добувати собі їжу.

котячий лемур

   Середня тривалість життя котячих лемурів становить 35 років. У порівнянні з іншими своїми побратимами лемурами, які налічують у своєму активі не більше 50 000 особин, популяція котячих лемурів складає близько 100 000 особин. Але, не дивлячись на це, котячі лемури знаходяться на межі зникнення. І основною загрозою вважається, як і для більшості диких тварин, знищення їхнього життєвого простору діяльністю людини.

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Котячі лемури" 2 комментария

  1. Віра:

    Дуже подобається інформація , завжди тут читаю

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x