Кондори

        26 Май 2017

андійський кондор    Кондори — це американські грифи, але спільного з грифами Старого світу мають мало і навіть не перебувають у родинних стосунках. Вони схожі  тільки способом життя — стерв’ятники. Проте, кондор цікавий, шанований американцями птах, в честь нього навіть літак назвали. Отже, сьогодні мова піде про андійського та каліфорнійського кондора.

андійський кондор

З андійським кондором, вірніше з його образом, дуже перебільшеному, багато хто знайомий по роману Жуля Верна «Діти капітана Гранта». Саме андійський кондор в пазурах викрав Роберта. У реальному житті такий трюк кондору, звичайно ж, не під силу, але його розміри та значний вигляд викликає повагу. Як і у всіх стерв’ятників у нього гола шия, але крім того його голову прикрашає гребінь (на подобу півнячого у наших домашніх курей), а шию шикарний білий комір.

Живе андійський кондор в горах на висоті близько 3 000 метрів, хоча буває і до 7 000. Харчування його полягає в основному з мертвої риби викинутої на берег. Але на берег викидають хвилі не тільки рибу, тому птах доповнює свій раціон і м’ясом тюленів, китів, дельфінів та інших морських тварин. Крім падалі їжею андійських кондорів стають яйця і бакланів та буревісників, а також вони можуть нападати на молодих оленів, вікуній та лам. Гніздо нехитре, всього кілька прутів і трохи підстилки. Відкладають зазвичай 2 яйця.

каліфорнійський кондор

Каліфорнійський кондор, як зрозуміло з назви, живе в Каліфорнії. Вірніше сказати, раніше ці кондори жили від Канади до Флориди, але зараз, через нещадне винищення людиною, вони залишилися тільки в Каліфорнії і то не більше 50 особин.

каліфорнійський кондор

Каліфорнійський кондор не має гребеня і замість білого коміра носить чорний. Розмножуються ці птахи не щороку, а раз на два роки. Несуть лише одне яйце, дуже рідко два. Висиджують довго, а годують ще довше — більше шести місяців. Але навіть після цього періоду, батьки ще довго підгодовують свого малюка. Дорослішають кондори лише в шість років.

В даний час каліфорнійські кондори взяті під охорону.

    Невеликий фільм  доповнить мою розповідь

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin