Казарки

        21 Май 2017

казарка    Казарки — близькі родичі гусей і багато в чому на них схожі, правда, трохи менші за розмірами. Але не всі. Канадська казарка, напевне, буде навіть більшою ніж гусак, приблизно як лебідь. Ці елегантні птахи акліматизувалися в багатьох країнах світу, особливо їх багато в Новій Зеландії.

канадська казарка

Всі казарки вважають за краще влаштовувати собі гнізда на півночі обох світів (Нового і Старого). Але і тут не обійшлося без винятку. Батьківщиною гавайської казарки, як ви зрозуміли, є Гавайські острови. Історично склалося так, що цей вид був малочисленим і існував тільки на зелених луках, які виникли на лавових полях гавайських вулканів, котрі пам’ятають ще мезозойську еру.

гавайська казарка

Загрозу існуванню гавайських казарок посилила ще й біла людина, яка мало того, що сама полювала, так ще й разом з нею полювали  привезені собаки та мангусти. Як результат майже повне знищення виду (залишилося не більше 50ти особин).

гавайська казарка

І слава Богу, що знайшлася така людина, як Пітер Скот, який не залишився байдужим до зникнення казарок і в 1950 році двох самок привіз в розплідник  водоплавної птиці Слімбріджа. Трохи пізніше туди привезли і самця казарки. Результат порадував всіх — в 1963 році там налічувалося вже 230 казарок. Щороку почали частину казарок повертати на батьківщину і завдяки цьому  запобігли зникненню гавайської казарки. На сьогоднішній день казарка вийшла з розряду зникаючих птахів, що викликає неймовірну радість всіх, хто небайдуже ставитьсь до природи.

   На чорну казарку можете подивитися у відео сюжеті

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin