Карликовий посум

        23 Январь 2018

карликовий посум   Карликовий посум — корінний мешканець Австралії. І хоча його назва співзвучна з американським опосумом, тим не менш, це зовсім різні тварини. Карликовий посум є родичем  вомбатів, кускусів та сумчастих летяг. Тож природно, що і сам є сумчастою твариною.

карликовий посум

Карликові посуми ведуть нічний спосіб життя,  як і всі інші три десятки видів посумів. Живуть вони в евкаліптових хащах та харчуються переважно нектаром квітів. Хоча якщо в квітці випадково трапиться комаха, то карликовий посум її з задоволенням з’їсть.

карликовий посум

Карликовим цей вид назвали, як ви, напевно, здогадалися, через їх мініатюрний розмір. Довжина карликового посума рідко перевищує п’ять сантиметрів. Живуть вони в гніздах, які споруджують з кори в дуплах дерев, між сучками і навіть в «фундаментах» гнізд великих птахів. Причому птихи в цей час живуть у них над головою, так би мовити на другому поверсі.

 

Ці гнізда особливо потрібні карликовим посумам  взимку. Справа в тому, що на зиму тварини впадають в тривалу сплячку, подібно нашим бурим ведмедям. Сплячка триває мінімум шість тижнів. Під час сплячки в своїх гніздах карликові посуми мало того, що самі вони згортаються в клубочок, так ще й вуха згортають в трубочку. Таким чином вони захищають себе від зовнішнього шуму. Перш ніж впадати в сплячку карликові посуми роблять запас жиру, причому не тільки на тілі, а й в хвості.

Після сплячки тварина, перш ніж приступити до звичайного життя зависає на хвості і так висить кілька годин, остаточно прокидаючись від сну.

В неволі карликові посуми зовсім не вибагливі. Їдять будь-яких комах, яких йому пропонують, п’ють молоко та солодку воду, не відмовляються і від зерна.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin