Іспанська рись

        27 Май 2012

іспанська рись

   Іспанська рись або, як її ще називають, іберійська рись — один з видів роду рисей. Розміри цієї дикої кішки майже такі ж як і у канадської або рудої рисі (в 2 рази менше звичайної), а саме вага 15-25 кг, зріст — 50-70 см. Дуже характерний окрас іспанської рисі, що має схожість із забарвленням леопарда. Примітно і те, що активність іспанської рисі змінюється в залежності від сезону — іберійська рись активна вночі влітку, а взимку віддає перевагу денному способу життя.

іспанська рись

   Полює іспанська рись, як і її родичі, або з засідки, або підкрадаючись на близьку відстань. Улюблена їжа іспанської рисі — це кролики та зайці, хоча при недостатній їх кількості, іберійська рись може полювати і на щурів, а іноді навіть на малюків оленів. Буває що іспанська рись і «рибалить».

іспанська рись

   Мешкає іспанська рись тільки в Іспанії і трохи в Португалії. На сьогоднішній день ця популяція має найменшу чисельність не тільки серед рисей, а й, мабуть, серед всіх ссавців. Іспанської рисі налічують всього близько 100 особин і це притому, що на початку ХХ століття іберійської рисі було не менше 100 тисяч тварин. Іспанська рись занесена до Міжнародної Червоної книги. Існує серйозна загроза вже до кінця століття втратити цей вид, якщо не вжити серйозних заходів не тільки з порятунку виду, а й по збільшенню популяції іспанської рисі.

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Кішки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin