Голуби

        1 Декабрь 2015

сизі голуби    Голуби поширені практично по всій земній кулі. Виняток становлять хіба що Заполяр’є та Антарктида. Особливо багато їх на Малайському архіпелазі та в Австралії. Наразі вчені нараховують більше трьохсот видів тільки диких голубів. Їх основні природні вороги — це хижі птахи шуліки, яструби, соколи та інші.

декоративні голуби

  Приручила людина голуба вперше ще 5 тисячоліть тому. З тих далеких часів ці птахи ніколи не покидали людини. Крім диких, на сьогоднішній день налічується більше двохсот домашніх порід голубів, і всі вони походять від дикого сизого голуба, який колись жив серед скель, а потім перебрався до міста, де його сьогодні можна зустріти на кожній вулиці чи майдані.

   Але не думайте, що дикі голуби можуть бути тільки сизими. Серед диких голубів є й такі, які можуть своїм яскравим забарвленням змагатися навіть з папугами. Приміром, вінценосний голуб, настільки гарний, що взагалі не схожий на голуба. Ці найбільші серед  диких порід голуби мають гарний чубчик та мають яскравий синій і зелений окрас.

вінценосні голуби

   Голуби здебільшого харчуються насінням різноманітних рослин. Деякі тропічні види віддають перевагу ягодам та плодам. У містах голуби пристосовуються до життя поряд з людиною і тому харчуються здебільшого відходами. До речі кажучи, в містах голуби розмножуються цілорічно, так як живуть в теплих підвалах та на горищах. Саме тому їх буває так багато, іноді більше ніж синиць, ластівок і горобців разом взятих.

голуб-павич

   За кілька тисячоліть людина змогла вивести найрізноманітніших голубів. Це стало можливим і тому, що голуби легко приручаються. Їх розводять не тільки заради м’яса, а й для інших потреб. Прихильність голубів до місць гніздування наштовхнула людей на думку використовувати голубів в якості листонош. Голуб’яча  пошта пережила століття. Вона використовувалася навіть у роки другої світової війни.

   Голуби — сильні та витривалі птахи. Як ви думаєте — яку швидкість може розвинути хороший поштовий голуб? Він може летіти зі швидкістю до 140 км / год. та  долати відстань до 3000 км. Зараз у світі дуже популярний голуб’ячий спорт. Шанувальники поштових голубів раз на два роки проводяться змагання і навіть олімпіади.

   Розводять люди і декоративних голубів, щоб насолоджуватися, дивлячись на цих гарних птахів. Це і голуб-павич, і дутиш, і бухарські голуби, і багато-багато інших.

На закінчення подивіться на серпастих голубів у польоті

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin