Гоацин

        10 Сентябрь 2016

гоацин    Гоацин — ацтекська назва одного цікавого птаха. Цікавий він вже тим, що до цих пір вчені не можуть остаточно визначити — до якого ж ряду його віднести. Подумали-поворожили, та й віднесли чисто умовно до ряду курячих окремим підвидом. Ну і нехай. Птахові до цього абсолютно байдуже.

гоацин

   Живуть гоацини в лісах Американського континенту здебільшого в басейні Амазонки на «другому поверсі». Незважаючи на те, що гоацин практично не вміє літати, на землю спуститися його просто так не змусиш. Так і пурхає птах з гілки на гілку. Навіть для переправи через річку або протоку, дорослий гоацин забирається на високе дерево і звідти, подібно білці летязі, перелітає на дерево на іншій стороні водної перешкоди.

гоацин

   Зовсім по-іншому поводяться пташенята. Але перед цим  хочу зазначити, що гоацини облаштовують своє гніздо зазвичай над водою (пізніше скажу навіщо). Самка і самець роблять це спільно. Разом гоацини також висиджують кладку та годують пташенят. Так ось, у пташенят, як у першоптахів є на крилах кігті. Вони можуть лазити по деревах, використовуючи всі чотири кінцівки, подібно якійсь чотириногій тварині. А якщо раптом ягуар, пума або деревна змія захоче поласувати пташеням, то воно, не замислюючись, падає в воду, де почувається чудово. Маленький гоацин відмінно плаває та пірнає, а коли небезпека мине, залізе назад у гніздо. Здатність плавати і пірнати втрачається з дорослішанням, і тому дорослого гоацина в воду не заженеш.

гоацин

   Особливість гоацина полягає ще й в тому, що у нього дуже великий зоб (він більше від шлунка у 50 разів). Це пояснюється тим, що гоацини харчуються грубими листками, в яких багато каучуку і тому переварити їх зовсім не просто. Ось і довелося матінці природі, щоб запхнути такий великий зоб в тіло гоацина, розсунути грудні кістки, а м’язи, що відповідають за помахи крил, дуже потіснити і зменшити в обсязі. Цим якраз і пояснюється невмінням птиці нормально літати.

   І ще одна особливість гоацина — він огидно «пахне». За це він отримав назву «вонючка». Через таку особливість на нього не ведеться навіть полювання, чому гоацин, я так думаю, безмірно радий. Хоча вчені сходяться на думці, що смердить не саме гоацин, а те, що знаходиться у нього в зобі, тобто напівпереварена  їжа. Але нехай це відкриття залишиться між нами, а гоацинові нічого не буде загрожувати.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin