Фенек

        19 Ноябрь 2017

фенек   Фенек — це родич нашої рудої лисиці, а живе він в Сахарі. Власне він теж лисиця, тільки найменша в світі, але при цьому з найбільшими вухами. При загальній довжині фенека 40 см, довжина вух становить 15 см. Вага фенека рідко перевищує 1 кг.

фенек

Через неймовірну спеку в пустелі фенек цілий день спить у норі і тільки ввечері коли опускається прохолода вилазить назовні. Ще деякий час маленька лисичка сидить біля входу в нору, нюхає повітря, а головне слухає. Найменший шурхіт ящірки,  пустельного жайворонка або навіть шум від стрибка сарани фенек почує. А почувши, починає безшумно підкрадатися, постійно прислухаючись. Підкрався і завмер в стійці подібно мисливському фокстер’єру, виждав відповідний момент — стрибок і птах або плазун у нього в зубах.

фенек

Коли небезпека загрожує самому фенеку, він заривається в пісок, причому робить це так швидко, що створюється враження, що тварина, просто занурюється.

Там де є навіть зовсім небагато води, збираються фенеки на водопій з усіх околиць, хоча і без води тварини можуть обходитися тривалий час. Вони поповнюють вологу в організмі, харчуючись м’ясом тварин та поїдаючи плоди.

фенек

Ранньою весною у фенека з’являються в норі крихітні лисенята. Але не завжди вони живуть разом з батьками. З їх народженням починається промисел на них у кочових арабів. Вони розкопують нори і забирають маленьких фенеків, а потім продають їх по селах. Запитайте навіщо? Їх спочатку відгодовують, а потім смажать, причому на великі свята, як делікатес. Ось така гірка доля чекає багатьох фенек.

   На закінчення дивіться фільм про те, як фенек бореться зі скорпіоном

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin