Фаетон

        29 Январь 2015

фаетон    Фаетон — це, взагалі-то,  ім’я сина бога Сонця Геліоса, гордого і сміливого юнака. Він вкрав у батька вогненну колісницю, щоб погарцювати по небі. Але коні були з норовом, Фаетон не зміг з ними впоратися і колісниця сильно наблизилася до Землі. В її пекельному вогні гинули люди. Розгніваний Зевс метнув в колісницю блискавку і Фаетон загинув.

фаетон

    На честь юнака люди назвали прекрасного морського птаха. Фаетон має дивовижне оперення, яке змінює кольори в променях призахідного сонця. Колір їх пір’я білий з рожевим відливом і чорні махові пера на крилах — сувора класична краса з ледь помітним відтінком романтизму. Фаетони прекрасні і в польоті. Їх рухи граціозні, плавні та досконалі.

фаетон

    Живе птах фаетон на узбережжях океанів і морів тропічних широт. Його родинні зв’язки з іншими пернатими родичами також «покриті таємницею» і тому вважається, що родичів серед птахів у y нього немає. Хоча чисто умовно фаетона відносять до ряду пеліканоподібних (пелікан, баклан, фрегат, змієшийка і т.д.). Всього ж існує 4 види фаетонів. Харчуються птахи виключно рибою та іншими морськими істотами, які живуть близько від поверхні води, наприклад, медузи або дрібні кальмари. Жертву вони помічають з великої висоти і з блискавичною швидкістю кидаються на неї.

фаетон

    Для влаштування свого гнізда птахи фаетони обирають безлюдні острови, які розташовані як надалі від людей. Там де людей немає, вони відкладають яйця прямо на землю. Але якщо людина хоча б один раз була помічена неподалік гніздування, кладка здійснюється на неприступних скелях, ущелинах та інших потаємних місцях. Самка відкладає тільки одне яйце, яке не кине ні за яких умов, ніяка небезпека не налякає самку птаха фаетон. Вона помре, але не залишить кладку. Невдовзі з’являється пташеня, більше схоже на грудочку вати, ніж на живу істоту.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin