Дрімлюги

        1 Июнь 2016

дрімлюга    Доволі дивна назва як для птаха  дрімлюга (по-російському — козодой) отримав ще в стародавні часи. І як ви вважаєте, чому? Дрімлюга з початком сутінків летить туди, де пасуться стада. Птаха туди приваблює безліч комах, які супроводжують худобу. Але люди це сусідство трактували по-своєму. Вони вважали, що дрімлюги смокчуть молоко у корів та кіз, мовляв для цього у них і рот навмисно дуже широкий. Любові, звичайно ж, при таких обставинах птах від людини дочекатися ніяк не міг.

дрімлюга

   Дрімлюги птахи перелітні. До нас вони прилітають на літо з Африки. Цікаво те, що самці прилітають раніше самок і зустрічають їх приглушеним співом, чимось схожими на муркотіння і гаркаву тріскотню. Самка йому відповідає криком, а то й летить на поклик самця.

дрімлюга

   Дрімлюги поняття не мають, що таке гніздо. Самка відкладає два яйця прямо на землю. Висиджують яйця обидва дрімлюги, але самець менше. Якщо раптом показується ворог, дрімлюги відволікають його, придурюючись пораненими. Після цього обов’язково пересовують яйця на нове місце на відстань до двох метрів — штовхають їх, задкуючи. Вже через кілька днів після народження пташенята починають повзати, але ще тривалий час батьки носять їм комах в горловому мішку. З батьками пташенята  живуть до серпня.

дрімлюга

   В окремих сприятливих місцевостях у дрімлюг буває і друга кладка. У таких випадках турбота про перший виводок повністю лягає на самця, а другий висиджує самка сама. І ще одна особливість у дрімлюг. При поганій погоді, подібно до чижів, вони можуть ціпеніти, витрачаючи при цьому дуже мало енергії. Така «голодна сплячка» може тривати багато днів і ночей.

дрімлюга

   Дрімлюги також майстри з маскування на землі. В Іраку був випадок, коли на голій землі, практично на камені, площею в пів гектара ховалися одночасно єгипетські дрімлюги чисельністю не менше двох десятків. І помітили їх лише тоді, коли вони піднялися в повітря.

   Не менш вправні в плані маскування і австралійські дрімлюги. Вони сідають на гілку дерева або чагарник, витягуються вертикально, майже закривають очі і завмирають. Навіть з дуже близької відстані їх неможливо відрізнити від сучка.

   Є ще так званий жирний дрімлюга, який живе в Америці, але про нього я розповім в окремій статті.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin