Чомга

        26 Февраль 2017

чомга    Чомга, або як її ще називають велика поганка, до блідої поганки ніякого відношення, як ви зрозуміли, не має. Таким образливим ім’ям цього досить цікавого птаха називають через його зовсім несмачне, та ще й з неприємним запахом м’ясо. Проте така особливість рятує чомгу від посягань з боку мисливців під час полювання на качку (за розмірами вона практично така ж, як і дика качка).

чомга

Найголовнішою особливістю чомги можна вважати її гніздо. Мало того, що воно знаходиться на воді,  іноді навіть дрейфує по водоймі, так ще й наполовину затоплене. Існує думка, що підводна частина гнізда чомги, яке складається зі старої рослинності, гниє і тим самим створює додаткове тепло, котре, в свою чергу,  допомагає висиджувати пташенят. Правда це чи тільки чиясь бурхлива фантазія судити не берусь, висновки робіть самі.

чомга

Висиджування і вигодовування пташенят теж не зовсім звичайне. Пташенята чомги вилуплюються не одночасно, як у більшості водоплавних птахів, а з інтервалом в 1-2 дні. Щойно народжене пташеня швидко залишає шкаралупу (кому кортить сидіти у воді) та залазить в тепле пір’я матері. Там пташенята знаходяться не тільки в теплі, а й захищені від хижаків. Чомга може навіть пірнати з пташенятами на спині, причому на досить велику глибину (відомі факти занурення до 7 метрів).

чомга

Чомга дуже рідко залишає воду. Харчується в основному жабами, дрібною рибою та іншою живністю. Щоб почистити пір’я, птах лягає на бік, таким же чином гріє і ноги. Як кажуть, на воді чомга народжується, на воді проходить шлюбні ігри (до речі, дуже гарні), на воді і живе до кінця своїх днів.

   І невеликий відеоролик про чомгу в кінці статті до вашої уваги

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin

x