Буревісники

        9 Март 2017

гігантські буревісники  Буревісник. Всі ми з дитинства пам’ятаємо поему М. Горького «Буревісник». Але далеко не всі знають, що буревісників існує безліч видів. Їх розміри коливаються від розміру шпака і аж до розмірів альбатроса (розмах крил  2.8 метрів).

   Звички та спосіб життя буревісників теж різні. Наприклад, на відміну від більшості своїх родичів, які вважають за краще вести осілий спосіб життя, гігантські буревісники  — вічні мандрівники. Підхоплені східним вітром вони облітають всю земну кулю.

снігові буревісники

   Зовсім по-іншому поводяться снігові буревісники, сусіди пінгвінів. Вони якщо й віддаляються від пакових льодів в пошуках планктону, то не більш ніж на кілька сотень метрів. Деякі з них і взагалі живуть в горах в глибині Антарктиди до 300 км від узбережжя. Але більшість все ж вважає за краще жити недалеко від берега материка та на прилеглих островах. Зі сніговими буревісниками ділять територію і, так звані, капські голубки, а також антарктичні буревісники.

капські голубки

   Капські голубки — буревісники добре відомі морякам. Можуть довго супроводжувати корабель, в надії поживитися недоїдками, викинутими за борт. Можуть величезними зграями збиратися на тілі мертвого кита, хоча основний корм буревісників все ж таки планктон. Спеціальні пластини на їхньому дзьобі допомагають відціджувати навіть самих дрібних ракоподібних.

   Ще більш «вдосконаленим» дзьобом для лову планктону наділені китові буревісники. Свою назву вони отримали саме завдяки здатності відціджувати планктон подібно китам.

бермудські буревісники

   На противагу своїм родичам з Антарктиди бермудський буревісник або кахоу живе, як ви напевно догадались з назви, на Бермудських островах. Ще й історія  життя цього виду не менш цікава, ніж  у деяких народів, які там мешкають.

   Існують ще й інші види буревісників — Східноєвропейський, тонкодзьобий і т.д. Більш докладно про кожен з видів буревісників я розповім в окремих статтях, якщо це буде вам цікаво, друзі.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin