Броненосці

        1 Сентябрь 2012

броненосці   Броненосці є уцілілими представниками, колись великого ряду. Ці цікаві тварини ведуть свій рід ще з тих далеких часів, коли на землі жили динозаври. Правда, з тих пір броненосці дуже подрібнішали. Предок цієї тварини — гліптодонт, або броненосець велетень, скам’янілості якого знаходять в Америці, був зростом з носорога, а інші родичі розміром з бика. Сучасні ж броненосці довжиною всього 135 см при цьому зріст складає 30 см.

   Броненосці досить незграбні тварини, які мають надійний панцир з декількох рядів міцних пластин. Цей панцир чимось нагадує лицарські обладунки. Власне за це тварина і отримала свою назву — броненосець.

броненосці

   Водяться ці тварини на піщаних рівнинах і полях Південної та Центральної Америки. Живуть броненосці в глибоких норах, де ховаються протягом дня, а вночі виходять на полювання. Харчуються вони комахами та їх личинками, особливо небайдужі до мурашок.

   Броненосець, незважаючи на свій грізний вигляд, абсолютно беззахисна тварина. Єдиний порятунок для нього — це швидко заритися в землю, що власне він і робить при виникненні небезпеки.

броненосці

   На нашій планеті існує лише п’ять видів броненосців. Найвідоміший і найпоширеніший з них — щетинистий броненосець. Зверху він покритий кількома рядами щитків, а решта тіла — товстою зморшкуватою шкірою з бородавками. Дуже схожий на нього шестипоясний  броненосець. На тілі у нього шість пасків із щитків. Є ще трьохпоясний броненосець. Ця тварина має особливість — в разі небезпеки згортатися подібно їжачкові в кулю. Таку кулю можна катати на всі боки, а щоб він розкрився його потрібно вдарити об землю.

броненосці

   Найбільший — це гігантський броненосець. Ця тварина має розмір дорослого кабана. А ось найменший броненосець — щитоносець, має довжину всього 13 см. Щитоносець дуже потайлива тварина і навіть місцеві жителі мало чого знають про нього. Вчені вважають, що щитоносець — це проміжна ланка між кротами та панцерниками.

   Масового полювання на броненосця немає, але в деяких районах на них полюють через смачне, схоже на свиняче, м’ясо. Частіше ніж від мисливців броненосці страждають, потрапляючи під автомобілі на дорогах.

   І як завжди на закінчення невеликий відеосюжет звичайно ж про броненосців

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Ссавці       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Броненосці" 2 комментария

  1. Віктор:

    Дякую

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin