Білий амур

        16 Май 2016

білий амур    У білого амура дуже багато спільного з товстолобиком. Часто про цих риб говорять разом, коли мова йде про їх місце перебування, акліматизацію, користь, принесену ними. Батьківщина білого амура, як і його побратима товстолобика, Далекий Схід, Китай, Амур з його притоками.

білий амур

   Білий амур це велика риба довжиною більше метра та вагою більше 50 кг. Забарвлення його світле, спина зеленувато або жовтувато сіра, боки з золотистим відливом. Глоткові зуби зазубрені з борозенками, які добре подрібнюють рослинну їжу. У самців перед нерестом з’являються на грудних плавцях численні білі горбики.

   Молодь білого амура харчується дрібними планктонними ракоподібними, а дорослі — рослинною їжею, причому не тільки тією, що росте у воді, але і наземною: якщо йому кинути в воду свіжоскошену траву, то він її буде їсти з таким же задоволенням, як і корова. Не відмовиться білий амур і від бадилля буряка, і від листя капусти. Його, як і товстолобика, можна використовувати як меліоратора для запобігання заростання водойм.

білий амур

   Білий амур швидко росте. Статева зрілість настає в 6-7 років. Нереститься білий амур в руслі річки в кінці весни. Кількість ікри з однієї самки — 800 тис. і більше. Ікра велика.

   Білий амур  мігрує. Після всмоктування жовчного міхура молодь з русла річки перекочовує в прибережну зону. Восени йде з прибережної зони і зимує в ямах в руслі. До нересту дорослі особини частково заходять в озера. Це відбувається приблизно в кінці квітня. Після нересту виробники йдуть в заплавні озера і розподіляються по розливах, де інтенсивно харчуються. Живе білий амур, не збираючись у великі зграї.

білий амур

   Білий амур добре росте в ставках спільно з іншими рибами — товстолобиком, коропом, карасем, лином і т.д. У нього немає конкурентів. Він також маловимогливий щодо кисню. Крім того, білий амур, як і товстолобик, стійкий проти краснухи.

   Це одна з найцінніших і цікавих риб. Потрібно відзначити, що білий амур відрізняється завидним апетитом. Він з’їдає за день майже стільки їжі, скільки важить сам. Зазвичай результати його «діяльності» видно вже через нетривалий час.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin