Австралійська єхидна

        10 Июнь 2012

австралійська єхидна   Австралійська єхидна — це ще один «колючий» представник тваринного світу і один з видів єхидн, класифікація яких досить заплутана. Крім австралійської єхидни на сьогоднішній день виділяють в окремий вид ще й проєхидни, але зараз мова про не про неї. Незважаючи на наявність колючок на тілі австралійської єхидни, нічого спільного з їжаками, дикобразами або голкошерстами  вона не має. Австралійська єхидна — це близький «родич» качкодзьоба, хоча зовні вони зовсім не схожі. Як і качкодзьоб, єхидна австралійська принципово відрізняється від інших ссавців тим, що відкладає яйця.

австралійська єхидна

   Отже, дорогі друзі, австралійська єхидна, як видно  з назви мешкає в Австралії. Вага її близько 5 кг при довжині до 50 см. Живиться австралійська єхидна термітами, яких дістає довгим (близько 25 см) липким і тонким язиком. Передні лапи єхидни добре пристосовані для риття, тому вона легко може розривати термітники, чого не робить, наприклад, земляний вовк.

австралійська єхидна

   Зубів в австралійської єхидни немає. Їжу вона перетирає роговими наростами на язиці і піднебенні. Крім того разом з термітами австралійська єхидна заковтує дрібні камінчики і подібно птахам перетирає їжу вже в шлунку.

австралійська єхидна

   У австралійських ехидн зір розвинений слабо, але зате чудовий слух і нюх на які вона в основному і розраховує при пошуках їжі або при порятунку від небезпеки. Ще у єхидни на кінці носа, або вірніше дзьоба, є електрорецептори, які також допомагають їй шукати їжу. Такі рецептори серед  усіх ссавців крім єхидни, є тільки у качкодзьоба.

   Австралійська єхидна раз на рік народжує єдине мініатюрне, завбільшки з горошину, яйце і відразу переміщує його в сумку на животі. Через 10 днів вилуплюється дитинча, яке австралійська єхидна носить в сумці близько 50 днів. Після цього продовжує ще годувати молоком близько 5 місяців. Така низька народжуваність плюс постійне зменшення середовища проживання ніяк не сприяє стабільності популяції австралійської єхидни. І те що поки що ця дика тварина не віднесена до вимираючого виду, не дає нікому право цей статус австралійської єхидни змінити на гірше.

   Кажуть — краще один раз побачити, ніж сто разів почути, тому пропоную подивитися невелике відео про народження австралійської єхидни

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Першозвірі       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin