Аргус

        22 Июль 2017

аргус   Поглянеш на аргуса і візьме тебе сумнів, на кого ж він більше схожий — на павича чи на фазана? А придивишся уважніше — аргус особливий і неповторний в своїй красі. А як токує? Рівних взагалі немає.

аргус

Довге красиве пір’я на крилах аргуса покрите плямами у вигляді вічок. Колір цих плям матінка-природа настільки вдало підібрала, що вони здаються об’ємними, випуклими. Саме через них птах отримав міфічну назву — аргус (стоокий велетень). Додайте до цієї краси дві довжелезні півтораметрові пір’їни  хвоста (в два рази довші, ніж сам птах) і ви отримаєте красеня аргуса.

Як я вже згадував вище, аргус неперевершений майстер току. Ніхто з ним не зрівняється — ні павич, ні фазан, ні тим більше глухар або тетерук.

аргус

Починає аргус з підготовки «танцмайданчика». Де-небудь на галявині розчистить самець майданчик від листя та гілок і починає кликати самок до себе. Спочатку голосно, потім тихіше. Самка відповіла, а потім і прибігла, скромно сіла на майданчик. Кругом неї ходить аргус-самець, пританцьовує, скоса поглядає. І так захоплюється своєю роллю, що перестає помічати все навколо. Крила розкидає, пір’я дибки і, як яскраві прапори, над всією цією пишністю колишуться дві хвостові пір’їни.

аргус

Результат усього цього — два яйця в гнізді і місяць голодної дієти самки під час висиджування. Аргус самець ніякої участі у висиджуванні та вихованні потомства участі не бере. Новонароджених  пташенят самка, як тільки вони обсохнуть, веде туди, де можна знайти черв’яків та яйця мурашок.

Не знаю наскільки це правда, але аборигени розповідають про ще одне призначення довгих хвостових пір’їн аргуса. Виявляється він завжди сідає спати хвостом до дерева. І якщо удав або леопард, чи ще, який хижак надумає підкрастися до аргусу по гілках, то спочатку вони натикаються на хвіст-антену. Від такого дотику аргус прокидається і встигає полетіти, піднімаючи тривогу гучними криками.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin